Pamje të reja nga shpërthimi brenda një spitali në Bejrut

loading...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka mirëpritur ftesë SHBA-së për takim në Uashington me 2 shtator.

“Takimi në Uashington, më 2 shtator, një lajm i pritur, i cili rikonfirmon angazhimin e SHBA-ve në procesin e dialogut.Kosova s’ e ka humbur asnjëherë besimin në partneritetin e fuqishëm me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe është mirënjohëse për tërë përkrahjen e saj”, ka shkruar Mustafa.

Ai tutje ka thënë se roli i SHBA-së dhe BE-së në përmbylljen e procesit të dialogut me Serbinë me njohje reciproke është i një rëndësie të madhe për Kosovën.

I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë Serbi, Richard Grennell, ka ftuar më 2 shtator një takim në Shtëpinë e Bardhë, midis kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq.

Pjesëmarrjen në këtë takim e kanë konfirmuar të dyja palët, ku pritet të diskutohet për çështje ekonomike.

The post Haradinaj ka një porosi për Hotin për takimin në Uashington appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *