Pas lajmit për infektimin me COVID-19 të Valdete Dakes, shpërthejnë komentet negative në drejtim të saj


Më herët u raportua se kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka është infektuar me virusin -19. Ndaj këtij lajmi reaguan disa komentues duke i dëshiruar vdekjen, shkruan Express.

Valdete Daka është kthyer në target prej shumë përkrahësve të -së e edhe prej zyrtarëve të partisë, pasi s’ u lejuan që kandidatët e dënuar në tri vitet e fundit të garojnë për deputetë.

Daka është infektuar me -19, e edhe në këtë rast, përdorues të rrjeteve sociale e kanë sulmuar, sharë e ofenduar zonjën që udhëheq KQZ-në.

komentues akuzonte se kryetarja e KQZ-së kishte marrë vaksinën në , dhe kështu duke i dëshiruar vdekjen asaj.

“Coft Kjo Shkin e Serbis..Po kurgja se gjan kta se Kjo e ka marr Vakcinen ne shimica e ktyne Shpijunav edhe Kjo bashk me ata i kan marr vakcinat ne kta i pagun Serbija”, ka komentuar njëri nga ta.

Po ashtu ka reaguar edhe Glaku Konjufca, i cili në një intervistë ka thënë se Valdete Daka dhe KQZ dëshirojnë eliminimin politik.

“Personi i cili ne KQZ po ndikon qe edhe kerkesa me qene sugjestive dhe kunder Albin Kurtit eshte Valdete Daka. Ata kurgjo s’ po zbatojne po dojne eleminim politik”, kishte thënë Konjufca.

Që nga ajo kohë, kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka qenë vazhdimisht preh e komentuesve duke e ofenduar atë.

“Ishalla ne avion te drurit sa ma shpejt”, ishte komenti  i një komentuesi tjetër.

Postime të ngjashme