Pastiço me Kungulleshka – Receta e Lehtë me Aromë Fantastike


Pastiço është një i thjeshtë si në përgatitje ashtu edhe në .

s’ duhen shumë përbërës dhe zotësi për ta servirur gati në tryezë në aspak pak kohë.

Megjithatë pikërisht shija e thjeshtë është ajo që e bën edhe më të kërkuar e të dashur për çdo anëtar të famijes.

Përgatitet me , qumësht, djathë dhe vezë, por në recetën e sotme do t’ju shpjegojmë një ndryshe nga ajo tradicionalia.

Pa përdorur aspak , në këtë recetë do të provoni pastiço me kungulleshka dhe të grirë.

Pastiço me kungulleshka ka një shije të veçantë e njëkohësisht shumë të dashur për këdo që e provon.

Kungulleshkat do t’i japin një shije të lehtë  dhe më interesante pastiços së zakonshme, ndaj ndiqeni përgatitjen e saj më poshtë.

Përbërësit

500 gr kungulleshka

130 gr i grirë

2 mesatare

100 ml qumështi ose pana

2 vezë

150 ml qumësht

60 gr djathë kaçkavall

30 gr djathë kaçkavall i grirë

1 thelbi hudhër

arrë moskat

borzilok

vaj ulliri

kripë

Përgatitja

Për të nisur me përgatitjen e kësaj , ju këshillon që fillimisht të vini mishin e grirë të skuqet në një me pak vaj.

Më pas lani dhe prisni kungulleshkat në katrorë të vegjël.

Hidhini edhe ato të skuqen në një , bashkë me pak vaj ulliri dhe 1 thelbi hudhër.

Në fund shtoni edhe domatet e grira në rende dhe lërini ne zjarr derisa të ketë avulluar plotësisht uji i tyre.

Gatuajini të gjithë këta përbërës duke i shtuar pak borzilok dhe për aromë të mirë.

Bëni kujdes që të mos i zbusni shumë kungulleshkat, pasi ato duhet të jenë .

Ndërkohë në një enë të pastër hidhni vezët, kremin e qumështin (panën), qumështin, kripën dhe pak pluhur arre moskat.

Përzjejini mirë të gjithë këta përbërës, derisa të përfitoni një masë të lëngshme e të njëtrajtshme.

Zgjidhni më pas një tavë pjekje mesatare, të thellë rreth 20 cm dhe shtroni me kujdes mishin dhe kungulleshkat.

Shtoni po aty edhe përzierjen e qumështit me vezët që përgatitët më parë dhe djathin kaçkavall e prerë në katrorë të vegjël.

Përzjejini me kujdes të gjithë këta përbërës në tavë dhe më pas shtoni pak djathë të grirë kaçkavall sipër.

Futeni tavën në furrë të parangrohur për 30 minuta në temperaturë 180 gradë C.

Bëni kujdes që në 5 minutat e fundit të ngrini pak temperaturën e furrës në mënyrë që të piqet pjesa e sipër e tavës.

Kur të shikoni që ka marrë ngjyrë të artë dhe është , nxirreni nga furra dhe shërbejeni të ngrohtë pastiçon tuaj të veçantë.

Postime të ngjashme