Patate të Pjekura me Qumësht Për Shije dhe Shëndet Të Mirë


gjithë kemi gatuar e provuar tavën me .

Mënyrat e përgatitjes janë nga më të larmishmet, nga tava me e me pulë, me të grirë e deri tek ajo me perime të stinës.

gjithmonë ka qenë e pazëvëndësueshme në recetat tradicionale të kuzhinës shqiptare.

ju sjell sot një recetë të veçantë dhe shumë të thjeshtë.

Për këtë ju duhen vetëm pak përbërës, por shija që do të krijohet është e parezistueshme.

Patate të Pjekura me Qumësht

Përbërësit 4-5 persona

5-6 patate mesatare

4 gota me qumësht

2 lugë me vaj ulliri

3-4 thelpinj hudhër

2 lugë gjelle ajkë qumështi

2 lugë gjelle me thërrime djathi

Kripë

Piper

Përgatitja

Si fillim shpëlani patatet me ujë të bollshëm, më pas qëroni lëkurat dhe vendosini në një tas më ujë.

Në një tavë hidhni pak nga , kështu të gjitha patatet do të marrin shijen e dëshiruar.

duhet t’i prisni në rrathë jo shumë të hollë, dhe shtrojini në tavë.

ju sugjeron që pas çdo shtrese me patate hidhni pak kripë, , hudhra të shtypura dhe ajkë qumështi.

Ajka e qumështit do të shërbejë njësoj si gjalpi, por duke i dhënë recetës një akoma dhe më të mirë.

Pasi të keni mbaruar me patatet, në një tas të madh hidhni katër gotat e qumështit dhe djathin i trazoni pak sa të përzihen mirë.

Masën e formuar hidhjani tavës me patate, të cilat duhet të jenë të zhytura plotësisht në qumësht.

Këtë tavë e vendosim në furrë për t’u me 220-250 gradë.

Si fillim e vendosim për t’u pjekur nga poshtë, më pas kur të ketë marrë një ngjyrë të artë, e vendosim për t’u pjekur dhe lartë.

do të piqen me qumështin duke marrë një aromë e .

Këtë recetë mund ta shoqëroni me sallatë jeshile apo me dhe kastravecë.

Dhe Vetëm po të dëshironi që të përgatisni një drekë apo darkë të veçantë për të dashurit tuaj mund të shoqërohet aspak lehtë dhe me qofte shtëpie./AgroWeb.org

Postime të ngjashme