Për çdo udhëzim pa kriter për Qendrën Emergjente të QKUK-së do të merren masa ndaj mjekëve

Për çdo udhëzim pa kriter për Qendrën Emergjente të QKUK-së do të merren masa ndaj mjekëve
Gazeta Shëndeti përmes disa burimeve ka mësuar se tani e tutje çdo udhëzim i Mjekut për Klinikën EmergjenteQKUK-së do të analizohet maksimalisht dhe nëse arrihet në përfundim që udhëzimi nuk i plotëson kriteret për Emergjencë atëherë do të regjistrohen në formularë të veçantë udhëzimet dhe mjekët udhëzues apo referues si dhe do të merren masa ndaj Mjekut përkatës ku do të paraqiten ankesa në inspektoriat, Ministri të Shëndetësisë dhe në Odën e Mjekëve dhe nëse përsëriten gabimet e njejta atëherë mjekët përkatës rrezikohen nga marrja e licencës së punës.

Përndryshe ditë më parë Gazeta Shëndeti raportoi se Klinika Emergjente çdo ditë mbingarkohet nga udhëzimet pa kritere, pra nga pacientët që udhëzohen nga Qendrat e Mjekësisë Familjare dhe nga Spitalet Rajonale, raste për të cilat nuk plotësojnë pothuajse asnjë kriter për Emergjencë.

Related posts:

Dhunoi partneren dhe kërcënoi me thikë mjekët, prangoset shqiptari në Itali
Skandaloze: Kërcënohet me jetë një mjek në Spitalin e Gjakovës
Ja sa Mjekë dhe Infermierë janë larguar nga Shqipëria për në Itali
Në Klinikën Infektive në QKUK, sipas raportit ditor, janë të hospitalizuar gjithsej 61 pacientë. Me...
Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Jemi duke përjetuar stres nga e mira
CoVid-19/ Shkon në 377 numri i të prekurve në vend
Kurz beson në hapjen e shpejtë të kufijve
Vestibulum nasi - Çka është Vestibulum nasi?
Më shqetësoi lajmi për tentim sulmi të mbrëmshëm ndaj z. Berat Buzhala. Është veprim i ulët dhe meri...
Grevë
Shoqata „Kraja“ në New York ka shpërndarë 110 paketa ushqimore në Krajë Ulqin dhe Tivar
Shqiptarja përfundon mjekësinë me notë 10, Gjermania do ta marrë në punë
SHSIMP i gëzohet lajmit për dërgimin e ligjit për paga në Kushtetuese
14 Things Only People Who Work in the Medical Field Will Understand
Ja me çka i shpërblen joduhanpirësit kjo kompani angleze
Gjermanët vendosin nëse duan të jenë dhurues organesh
Shërbimi inteligjent “Shin Bet”: Izraeli neutralizoi 560 sulme terroriste në vitin 2019
Koha vendos gjithçka në vendin e vet dhe dënon ata që lënduan dikë!!
Shënohet viktima e parë e Coronavirusit në Evropë
Anesthesia
Haradinaj premton përkrahje për përmirësimin e kushteve në QKMF të Deçanit
Medikamentet që nuk përdoren në periudhën e shtatzanisë dhe lehonisë
Rama: Do mbyllim disko, pube dhe palestra. Do japim bonuse 1000 euro për mjekët, 500 për infermierët...
https://bjanaesthesia.org/ar…/S0007-0912(20)30200-2/fulltext
Ja sa dënohen marrëdhëniet seksuale brenda familjes
Më mirë këtu atje? Flet mjeku kosovar, i cili qe 10 vjet punon në Gjermani
A është Amerika kundër Reciprocitetit apo kundër Albin Kurtit? Se të jesh kundër Albin Kurtit ka lo...
Mjekët nisin protestat në Francë: kërkojnë që qeveria të rrisë investimet për spitalet publike
Dënoj rëndë sulmin të ulët të bërë ndaj gazetarëve Nebih Maxhuni e Diamant Bajra, si dhe kameramanit...
Mamia që punon qe 17 vite në Gjinekologji, ndihmoi shumë nëna në momentet më të vështira!
Familja Gashi, 6 javë e bllokuar nga koronavirusi
CELL SAVER tani edhe në QKUK
Dita e 53-të e grevës së Kirurgëve
Sqarime rreth Aprobacionit në Gjermani
Nderojmë sot rënien heroike të bashkëluftëtarit Sadri Zeneli. Ai ishte ndër të parët në Ushtrinë Çli...
Ja cili mjek e quan hero zv.kryeministrin e LDK-së
Sigurohet materiali për intervenime në sy
7 Tips Better Ways to Remove Acne on Your Face
Ja pse themi ‘shëndet’ kur teshtijmë!
KOMUNIKATË Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit,...
Kushtetuta e shtetit i paraprinë pushtetit, ajo është si dyshemeja ashtu edhe tavani i qeverisjes de...
Enlirat Duraku:besoj në profesionalizmin e Dr. Arbër Morina
Mjekët specializantë protestojnë në QSUT, reagon Manastirliu
Kosova ndër vendet që e mban nën kontroll mospërhapjen e fruthit
Projektligji, Mjekëve dhe Infermierëve u heqet e drejta e dypunësimit
Diaspora shqiptare shembjen e Teatrit Kombëtar e sheh si akt të pahijshëm, kërkon të drejtën e votës
Hyri në rrënoja për të shpëtuar jetë njerëzish, kush është mjeku hero, e dekoron Meta
53 % e të prekurve nga COVID-19 në Shqipëri janë meshkuj
Rëndohet situata në Turqi rritet numri i të vdekurve
Pas 12 ditë pritjeje, varroset në Kosovë M.R., i vdekur nga Covid 19 në Zvicër
Avdyli: Këto dy të mira i ndodhën shëndetësisë me përfundimin e zgjedhjeve
Dr. Ferat Sallahu, drejtor i Klinikës së Kirurgjisë Abdominale
Sulmohet mjeku dhe polici në Gjakovë
Dr.Besnik Ibishi: Kockat tona nuk zmadhohen e as forcohen kur shtojmë peshë
Mos i fryni ushqimit të fëmijëve
Vertigo Arteriosklerotike
Hapet Reparti i Pediatrisë në Gjilan
Mjeku Shqiptar fiton çmim ndërkombëtar për....
QKMF në Prizren siguron pajisje të rëndësishme laboratorike për analiza të ndryshme
Kandidatët për drejtorë në pesë Klinika të QKUK-së
I shqetësuar dhe i prekur thellë nga vdekja e parë e shënuar nga Covid19 në Kosovë, përcjell ngushël...
Disa faktorë që ndikojnë në masë të caktuar në rritjen e tensionit arterial
Ismaili: Profesionistë shëndetësorë duhet t’i marrin pagat ma rritje
Kirurgu Shqiptar kryen ndërhyrjen e rrallë kirurgjike
Cilat janë shkaqet e migrenës?
Ja pse peshkaqeni mund të jetë ilaçi kundër kancerit
Manastirliu: Mjekët e familjes i bashkohen luftës kundër COVID-19
Horror! Mark Skinner: Të paktën 82 shqiptarëve që u dërguan gjallë në Serbi, gjatë luftës, u janë ma...
4 mijë mjekë largohen nga Shqipëria
Vezikorektal
Tërë ditën e duron dhimbjen ndërsa ora 2 pas mesnate kërkon ndihmë mjekësore te Mjeku
Qytetarë të nderuar Për mua dhe LDK-në është i papranueshëm shkarkimi i Ministrit të Punëve të Brend...
Përse nuk duhet vlerësuar Kirurgët vetëm për nga numri i operacioneve?
Hipnoza regresive apo prapavajtes
Dr.Jusuf Ulaj: Jeta e hajnit është me shumë strese
Kanella bën mrekulli në trupin tuaj!
Koronavirusi, 259 viktima/ Mjekët: Virusi mund të pësojë mutacion dhe të përhapet
Gjermania dhe Zvicra kërkojnë me ngulm mjekë nga Kosova
Takim i përbashkët në mes kryesive të dy shoqatave
Mashtrimi në detyrë
Gëzuar Pashkët katolike, një ndër festat më të mëdha për të gjithë besimtarët e krishterë. Kjo festë...
Mjekët, infermierët e studentët e mjekësisë po e lëshojnë masivisht Kosovën
Isa Haxhiu: Në Fakultetin e Mjekësisë – 300 euro nota 6, 500 euro nota 8 dhe 9, e 1000 euro nota 10!
Ja deri kur shtyhet pezullimi i Ligjit për zyrtarët publikë
Sot dëshiroj të uroj përzemërsisht te gjithë besimtarët e krishterë, Gezuar Pashkët! Harmonia e tole...
Fluturim tjetër special nga Prishtina për në Cyrih
Rastet e posaçme të falsifikimit të dokumenteve
Ulen vdekjet nga koronavirusi në Itali, brenda 24 orëve humbin jetën 525 pacientë
Mjekët shqiptarë rrëfejnë arsyet e largimit nga Shqipëria
Familjarët e të moshuarit e lan vet në Emergjencë
QKUK: Rritet numri i Rezonancave Magnetike dhe i shërbimeve radiologjike
Cilët janë Anëtarët e familjes së ngushtë?
Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni!
Doktor Enver Hoxha ekspozon fakte të krimit serb në Kosovë
Benefits, safety, and side effects
Pse në Kosovë nevojitet të promovohet motoja "Rri në shtëpi"?
Dy arsye tjera pse duhet të konsumoni mollë në mëngjes
Ministria e Financave tregon kur do të ekzekutohen pagat me rritje
Kur nuk e pranon injeksionin shkaku i frikës por trajtimi oral del më efektiv
The Royal College of Anaesthetists, Faculty of Intensive Care Medicine, Intensive Care Society &...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Alarmante: Kirurgët po e braktisin QKUK-në

Wed Apr 3 , 2019
Në emailin e Gazetës Shëndeti kanë arritur disa emaile ku disa pacientë ankohen se janë detyruar që të largohen nga Klinika sepse Kirurgu Dr.Besnik Bicaj që e realizon procedurën (Gazeta ka mësuar se procedura quhet ERCP) ka dhënë dorëheqje.  Në letër tutje thuhet se jemi në gjendje shumë të rëndë […]