Për sulmet fizike ndaj Mjekëve reagon Urdhri i Mjekëve të Shqipërisë

Reagon Urdhri Mjekëve Të Shqipërise: UMSH ndjek me shqetesim ngjarjet mbi dhunen ndaj dy mjekeve qe kane qene me sherbim- Mjekut nga Lezha dhe Mjekut Specializant dhe ben thirrje per ti thene me force: “Jo dhunes ndaj bluzave te bardha”.

Sigurisht organet kompetente do te trajtojne rastin e dhunes por organizma te tjere shteteror dhe mbare shoqerise civile duhet te bashkohen dhe te punojne krahes nesh per parandalimin e ketij fenomeni te demshem per mbare shoqerine tone

Related posts:

Të nderuar qytetarë, Marrëdhëniet me SHBA-në kanë hyrë në një fazë shumë delikate por edhe kritike....
Historia e një foto që ndryshoi botën
Shkelja e fshehtësisë së procedurës
Pse nuk duhet të specializoni në QKUK - Prishtinë?
Ja cilat janë disa nga udhëzimet pa kritere sipas faqes "Udhëzime pa kritere"!
Dr.Leonard Bytyçi demanton shkrimet kundër Kardiokirurgjisë
Gjermania me nevojë urgjente për fuqi punëtore të kualifikuar
Dhënia e ndihmës kryesve pas kryerjes së veprave penale
QKMF në Gjakovë siguron pasije për laboratorin e Stomatologjisë
Kushtet dhe kriteret për themelimin e marrëdhënies së punës
21 vite me parë ra në fushën e nderit, heroi i kombit, Agim Ramadani-Katana. Ai do të mbetet përherë...
Më në fund reagon Oda e Mjekëve ndaj sulmit të Dr.Bujar Gashi
Ish-luftëtari britanik i UÇK-së përkrah grevën e kirurgëve
Turqia fillon kontrollin me kamera termale për të gjitha fluturimet ndërkombëtare ardhëse
Presidenti austriak thyen rregullat: Pas orarit të mbylljes, vazhdon “muhabetin” në restorantin e sh...
Epidemiologu Dedushaj thotë se numri i vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë do të rritet
Psikologjia e sjelljes në shoqërinë tonë
Bërvenica me mjek amë pas pesë vitesh
Ja cilat janë ushqimet që shkaktojnë erën e keqe të gojës!
Ky është fshati i bukur shqiptar ku jetohet në Grevë (Foto)
How long does it stay in your system?
Mjekët dhe infermierët,çirakë në shtëpi të vetë !
Kreu i Sindikatës së mjekëve në Kosovë: Ministria e Financave po na bën presion për reduktimin e lis...
Si realizohet apo si funksionon dializa peritoneale?
Prof. Arben Beqiri padit ministren e Shëndetësisë dhe rektorin e Mjekësisë
#CME SAQ INDUCTION AGENTS Which of the following inhibits 11-Beta-Hydroxylase !? A. STP... B. Pro...
Ambulanca e parë ushtarake e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës
Kina fillon procedurat e emergjencës, numri i vdekjeve nga koronavirusi shkon në 80
Seksologu kosovar flet për vdekjet e të moshuarve në motele
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e tuar ndaj COVID-19
EKSKLUZIVE, PRESIDENTI THAÇI NË PRESSING
Që të jesh Mjek…
21 vjet më përparë nisi njëra nga betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, beteja ...
Fluks në Spitalin e Beratit
Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit
Në 24 orët e fundit shërohen 5 personel shëndetësor nga Covid-19, shkon në 27 numri total
Mjekët gjermanë protestojnë për mungesën e pajisjeve mbrojtëse
Çka është Demenca alkoolike? - Kush e shkakton Demencën alkoolike?
Juristja shqiptare, në shërbim të komunitetit në SHBA
Dhunon mjekun, arrestohet 32 vjeçari
Dr.Desaret Murati: Depagliflozina ulë ndjeshëm komplikimet e Diabetit tip 2
Arbenita nga Prishtina, me tumor në gjuhë, fyt dhe nofull, ka nevojë për ndihmën tuaj
Pacientja falenderon pa masë Kirurgun Naser Plakollin dhe ekipën kujdestare
Afër 400 mijë kosovarë rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, shkaktar moskrijimi i institucioneve
Grevë
Avokati i Popullit për Ligjin e Pagave: Kushtetuesja të ketë në konsideratë interesin e të punësuarv...
16 të shëruar nga Covid-19 Sot, më 03.04.2020, janë të shëruar edhe gjashtë (6) pacientë që kanë qen...
Visceralgji
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Take time to read and appreciate [email protected]
Ikja e mjekëve nga Kosova dhe mosha mesatare e mjekëve të mbetur në Kosovë
Renditja e rrjedhjes së gjakut në qarkullimin e madh të gjakut:
Moslajmërimi i personit të akuzuar nga tribunali ndërkombëtar penal
Dhjetë mendime mbi Shëndetin dhe Mjekun!
Mbikëqyrja e pandërgjegjshme e trafikut publik
"Mjekët dhe infermierët ikën në Gjermani", Rama replikon ashpër me komentuesin
Shkencëtarët izraelitë: Jemi një javë larg zhvillimit të vaksinës kundër koronavirusit
Trajtimi i venave të zgjeruara me Radiofrekuencë nga sot edhe në Kirurgji Vaskulare!
Naim Maloku: Keni vjedhë edhe në varret e Dëshmorëve!
Lutuni për mjekët dhe infermierët që të jenë mbinjerëzorë
Ministria e Shëndetësisë: Pacientët me koronavirus po infektojnë mjekët, ju lutemi tregoni të vërtet...
Reagon QSUT ndaj dhunës mbi mjeken specializante të Kirurgjisë
Keni variçe në këmbë? Përdorni këto metoda për uljen e tyre
Rudina Xhunga: Mjekëve të këtij vendi, të kujtohemi t’u themi dhe faleminderit!
Sindikatat me një kërkesë ndaj qeverisë dhe avokatit rreth ligjit të pagave
Manipulimi me prova
Miq, Ju ftoj të më ndiqni sonte, nga ora 20:45, në emisionin “Pressing” në T7. Aty do të flasë për z...
Gripi mbush Spitalet, mjekët: Situata nën kontroll
The Best Ways To Deal With Hair Loss This Winter
Në SHBA do të trajtohen në spitalet publike edhe shqiptarët pa dokumenta
4 mënyrat për të parandaluar kancerin e lëkurës
Avdyli kritikon PDK-në për mospunë në Shëndetësi
Ismaili përuron ambulancat e reja specialistike në Spitalin e Gjilanit
Kontrasti “Clariscan” u përdor në mënyrë të gabuar, Gjikolli e lë fajtore kompaninë prodhuese
Kurz: Faleminderit të gjithëve që jetoni në Austri
Ja sa fëmijë kërkuan ndihmë në emergjencë pediatrike!
Pagat nuk iu rritën, mjekët ia mësyjnë Gjermanisë
"Do të ketë baba dhe nënë": Putin përjashton mundësinë e legalizimit të martesave homoseksuale
Pengimi i të provuarit apo procedurës zyrtare
Zvicra kërkon të mbahen hapur kanalet për dërgimin e parave të migrantëve
OBSH: Duhanpirja vret çdo vit 7 mln njerëz
Ish-shefi i Mossad, Tamir Pardo, bashkohet me startapin e kanabisit mjekësor Cann10
Çka është Organizata e punëdhënësve?
Sëmundje veneriane
Ndalimi i punës së detyruar ose të dhunshme
Shkova tek mjeku për kollën dhe zbulova që vuaja nga…
Parandalimi dhe zbulimi i hershëm i kancerit të gjirit
As new clusters emerge, WHO warns virus may be here to stay
Çfarë e shkakton gjakderdhjen e hundëve gjatë dimrit?
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike PESË PACIENTË TË SHËRUAR Sot, me 31.03.2020...
Dr.Naim Shabani: Miomët e mitrës
Load Up on Shrooms With These Healthy Recipes
Familjet e 5 foshnjeve marrin lajmin e jetës, mjekët shqiptarë kryejnë me sukses operacionet e vësht...
Ja me çka i shpërblen joduhanpirësit kjo kompani angleze
Autonomi Spitalore!!!
Vizitova fabrikën e miellit "Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, ku falënderova pronarët d...
Gjatë fundjavës dhe sot kam kontaktuar dhe biseduar në telefon me të gjithë kryetarët e komunave të ...
Infermierët në prag të themelimit të Sindikatës
Njihuni me shkencëtarin shqiptar të neurologjisë në SHBA
Ja sa dënoheni nëse bëni sulm seksual

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kush e shkakton kancerin? Studimi: Ndikon mënyra e jetesës

Sat Mar 9 , 2019
Shkaktari kryesor i kancerit nuk është zbuluar por studimet shkencore dhe mjekësore tregojnë se mënyra e jetesës është një nga shkaqet që ndikon më shumë në shfaqjen e qelizave kancerogjene. Sipas studimeve, 1/3 e të gjitha sëmundjeve tumorale, shkaktohet nga ushqimet dhe pijet e papërshtatshme për organizmin tonë. Disa prej […]