Sat. Jun 25th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Gjithmonë e kemi zakon të hamë arra ose bajame, por e keni menduar ndonjëherë të hani në të njëjtën mënyrë dhe fëstëk. Fëstëkët janë një burim i shkëlqyer me lëndë ushqyese, të pasura me vitamina dhe proteina. Ato ulin rrezikun e vdekjes nga kanceri, sëmundjeve të zemrës dhe sëmundjeve të frymëmarrjes. Fëstëkët dhe arrat janë shtylla kryesore e një diete të shëndetshme mesdhetare.

Fëstëkët janë të pasur me lëndë ushqyese si vitamina B6, e cila nxit rrjedhën e gjakut duke ndihmuar në bartjen e oksigjenit me anë të qarkullimit të gjakut në qeliza. Vitamina B6 gjithashtu promovon shëndetin e sistemit imunitar dhe nervor.

Ato kanë përbërje me bazë bimore që veprojnë si antioksidantë, përfshirë vitaminën E, polifenole dhe karotenoidet luteinë dhe zeaksantinë. Dy nga këto antioksidantë, që s’ gjenden në arra të tjera, janë lidhur me një ulje të rrezikut të zhvillimit të degjenerimit makular.

Ato mbështesin nivelet e kolesterolit të shëndetshëm. Fëstëkët kanë 13 gr yndyrë për racion, shumica e të cilave (11.5 gr) vijnë nga yndyrnat e pangopura. Studimet kanë treguar se shtimi i fëstëkëve në një dietë të shëndetshme mund të ndihmojë në uljen e niveleve të kolesterolit të oksiduar-LDL (të keq). Kjo është për shkak të nivelit të lartë të yndyrës mono të pangopur të fëstëkut, e cila është treguar se ul nivelet e kolesterolit LDL.

o.j/dita

[ad_2]

You cannot copy content of this page