Mon. Jun 27th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Vaji i peshkut është aq i shëndetshëm për shkak që përmban omega -3 dhe omega -6 që ndihmojnë në shëndetin e gjithë trupit të njeriut.

Ja disa arsye pse është mirë të konsumohet vaji i peshkut;

Do ulet rreziku nga sëmundjet e zemrës  për shkak të vlerave ushqyese që ka vaji i peshkut, niveli i triglicerideve bie gjithashtu normalizohet presioni i gjakut.

Omega 3 përmban docosahexaonic acid, që i mban qelizat e shëndetshme dhe rritë lidhshmërinë e qelizave nervore. Për këtë arsye shumë mjekë sugjerojnë përdorimin e vajit të peshkut, si një mënyrë për të parandaluar sëmundjen e Alzheimerit.

Gjithashtu, Vetëm po të konsumoni rregullisht vaj të peshkut sistemi juaj imunitar do të përmirësohet.

Vetëm po të jeni tip sportiv e që shkoni në palestër atëherë Vetëm po të konsumoni vaj peshku ju shumë më shpejtë do i rifitoni energjinë pas ushtrimeve fizike. /Familja Jone

[ad_2]

Leave a Reply

You cannot copy content of this page