Mon. Jun 27th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Tashme te gjithe ne jemi te familjarizuar me problemet me te shpeshta qe hasim vazhdimisht ne lidhje me floket. Krahas faktoreve te ndryshem si mosha, stresi dhe shumë gjëra të tjera qe ballafaqohemi cdo dite, flokët kanë rendesine e tyre dhe nevojen per kujdes te vecante.
Ditet e para te vjeshtes pervec risive qe sjellin na bejne te ballafaqohemi edhe me renien e flokeve. Dhe ajo qe eshte karakteristike eshte fakti se renia e flokut s’ ben dallime mes njerezish. Si burrat edhe gratë në një spektër të gjerë, të gjithë duhet të merren me të si problem.

A Comprehensive Review on Hair Loss – Dermatological Society of Singapore

Me PHYTO, plakja, rrallimi i flokëve dhe rënia e flokëve janë gjithmonë nen kontrolle. Kjo fale punes se vazhdueshme per te krijuar produkte natyrale me baze bimore, me te mirat kunder cdo problemi qe mund te hasim me floket tane.

Meposhte gjeni keshilla se si te parandaloni renien e flokut

Shmangni nxehtësinë e tepërt

Nxehtësia krijon problem ne vete në flokët tuaj. Kufizoni përdorimin e tharësve të flokëve apo mjeteve tjera stiluese qe flokët veprojne ne temperatura te larta. Dhe kur t’i përdorni, sigurohuni që t’i mbroni flokët tuaj me një mbrojtës termik, si Spray PHYTOKÉRATINE.
Mbani floket tuaj larg kimikateve të ashpra
Lexoni përbërësit në gjithçka, nga ngjyra e flokëve tuaj te te gjitha produktet qe keni në dollap, përveç PHYTO sigurisht! Ju tashme e dini që përdorimi i gjërave që rrjedhin nga natyra është qellimi yne. Dhe Vetëm po të i ngjyrosni flokët, provoni dhe përdorni pigmente organike dhe natyrore të flokëve.

Lerini floket tuaj lirshëm

Kur hidhni flokët lart ose gërsheta mos i terhiqni shume. Kjo shkakton më shumë stres në flokët tuaj sesa e kuptoni.
Masazhojeni skalpin
Në të njëjtën mënyrë që ju pëlqen të shtriheni dhe të shijoni masazhin aq të nevojshëm në trup, kështu bën edhe skalpi juaj. Tregojini pak dashuri duke e masazhuar rregullisht. Në dush apo para gjumit, cfarëdo që funksionon. Vetëm po të dëshironi të shkoni me tej, provoni të detoksifikoni kokën tuaj me trajtimin tonë të kokës PHYTOPOLLÉINE.

Përdorni produkte që nxisin rritjen e flokëve

“PHYTOCYANE është linja e vetme për të frymëzuar rritjen e shëndetshme të flokëve, për të inkurajuar prodhimin e keratinës, për të stimuluar lëkurën e kokës dhe për të shtuar më shumë shkëlqim. Përdorni shampon per trajtim densifikues te flokut dhe ampulat me serum per revitalizim dhe trajtimit te flokut kunder renies. PHYTOCYANE shampo dhe PHYTOCYANE AMPULA jane dyshja dinamike e luftimit kunder rënies së flokëve te femrat.

“PHYTOLIUM 4 AMPULA është një trajtim i fuqishëm i kokës për të adresuar rrallimin kronik te flokëve te meshkujt, e gjitha pa ilaçe ose hormone. Perdoreni atë me Shampon PHYTOLIUM, i cili s’ është vetëm një alternativë për ata me alopeci androgjenetike, por gjithashtu stimulon dhe fortifikon skalpin duke shtuar forcë dhe gjallëri në flokët tuaj.

“Edhe nje gje. Gjatë gjithë vitit ndoshta merrni vitamina dhe shtesa për një tërësi përfitimesh shëndetësore. Pra, duhet të bëni të njëjtën gjë për flokët tuaj. PHYTOPHANÈRE, suplementi ynë ushqyes francez, përmirëson dukshëm cilësinë e flokëve tuaj, forcon thonjtë dhe i jep lëkurës tuaj nje shkëlqim të veçantë. Merrni dy kapsula në ditë; është e lehtë të gëlltitet dhe ka vetëm dy kalori për kapsule!

“Mos iu nënshtroni humbjes së flokëve, përfitoni nga produktet PHYTO të krijuara posaçërisht për ta mposhtur atë! Le të trajtojmë së bashku humbjen e flokëve”

Një nga gjërat e mrekullueshme për PHYTO është se është një kujdes botanik për flokët që rrjedh nga bimët. Të gjitha produktet janë formuluar me përqendrimin më të lartë të ekstrakteve të pastra të bimëve në treg. Të gjitha produktet shmangin përdorimin e substancave kimike si parabenet, silikonet, vajrat minerale dhe alkoolet sintetike.

[ad_2]

You cannot copy content of this page