Pesë persona rrahin me mjete të forta një tjetër në Ferizaj

loading...


ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në komunën e Ferizajt. Pesë persona kanë sulmuar fizikisht me mjete të forta një person tjetër.

ka pasur lëndime trupore edhe i njëjti është dërguar për mjekësor.

Rastin e rrahjes e ka konfirmuar edhe e Kosovës.

“Ferizaj 29.12., 19:30. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është sulmuar fizikisht me mjete të forta nga pesë të dyshuar meshkuj kosovarë. ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për mjekësor, ndërsa të dyshuarit janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit katër të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt ndërsa njëri është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e tyre.

Postime të ngjashme