Sun. Jun 26th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Kujdesi ndaj lëkurës çdo ditë është thelbësor për t’u siguruar që ajo të duket mirë për një periudhë të gjatë kohore dhe për të shmangur shfaqjen e njollave, rrudhave ose papastërtive.

s’ duhet të përdoren mijëra produkte, por vetëm disa janë të nevojshme e të përshtatshme për llojin e lëkurës.

Ju do të keni lëkurë të përsosur në vetëm pesë hapa dhe fytyra juaj do t’ju falënderojë sot, nesër dhe gjithmonë, sipas “Life Hacks”.

Pastrimi i fytyrës, baza për lëkurë të shëndetshme

Për ta mbajtur lëkurën të pastër, të shëndetshme dhe për të shmangur shfaqjen e sebumit (vajit), puçrrave dhe rrudhave të ardhshme, është e nevojshme ta pastroni lëkurën dy herë në ditë: një herë në mëngjes para make-up-it dhe një herë para se të shkoni në shtrat për të hequr të gjitha papastërtitë e akumuluara gjatë ditës.

Kremi hidratues, përbërësi i duhur në kohën e duhur

Ky është një produkt thelbësor që s’ duhet të mungojë kurrë në rutinën juaj, por a jeni të sigurt që keni zgjedhur kremin e përsosur për llojin tuaj të lëkurës?

s’ është një përbërës i përsosur për çdo lloj lëkure dhe zgjedhja e asaj që i përshtatet më mirë nevojave tuaja është çelësi për të pasur lëkurë rrezatuese në çdo fazë të jetës suaj. Ndaj, kujdes kur e zgjidhni kremin hidratues.

Si ta trajtoni zonën e ndjeshme poshtë syve?

Lëkura rreth syve është rreth 10 herë më e hollë se pjesa tjetër e fytyrës, kjo do të thotë se shenjat e moshës, humbja e elasticitetit ose lodhja janë shumë më të dukshme në këtë pjesë të fytyrës.

Kremi hidratues është një domosdoshmëri në rutinën tonë të bukurisë dhe rrallëherë harrojmë ta zbatojmë atë, po zona e syve? Zgjidhni një produkt të veçantë për të hidratuar dhe për t’u kujdesur për këtë zonë të ndjeshme.

Aplikoni një krem të veçantë për natën

Njëqind mijë qeliza që punojnë dhe rigjenerohen vazhdimisht …kërkojnë shumë energji! Me kalimin e kohës, lëkura lodhet dhe prodhon më pak kolagjen.

Për të luftuar efektet e kohës, trajtimet anti-plakje, të pasuruara me një stimulator kolagjenik kompleks, janë zgjedhje për lëkurën tuaj çdo ditë.

Ato riparojnë dhe parandalojnë shenjat e plakjes.

Bëni një pastrim të plotë e profesional të paktën një herë në javë

Rutina jonë e përditshme është e shpejtë dhe ne duhet të shpëtojmë sa më shumë kohë të jetë e mundur në secilën nga hapat e kujdesit tonë të fytyrës.

Edhe pse çdo ditë e pastrojmë fytyrën tonë me ujë ose sapun pastrues, është e këshillueshme që të bëjmë një pastrim më të thellë një herë në javë. Kjo do të na ndihmojë për të eliminuar papastërtitë që janë grumbulluar në dermë dhe lëkura do të jetë e freskët e plot shkëlqim.

[ad_2]

Leave a Reply

You cannot copy content of this page