Sat. Jun 25th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Këto janë kryevepra të bëra vetë!

Është një opsion efektiv dhe ekonomik me rezultate kryesisht të mira, përveç kur një pjesë e ngjyrës së flokëve përfundon në fytyrën tonë. Ose në veshët. Ose kudo.

Interneti është plot me këshilla pak a shumë të dobishme se çfarë të bëni në këtë situatë dhe ne kemi zgjedhur për ju ato që në të vërtetë ndihmojnë …

Më mirë të pengohet sesa të shërohet

Është mirë të dini se ju lehtë mund ta shmangni këtë – duke aplikuar një shtresë kremi ose vaji (ulliri ose kokosi) në vijën midis lëkurës dhe flokëve.

Një tjetër opsion i ngjashëm është të aplikoni ngjyrën në flokë të palarë në mënyrë që vaji nga koka juaj të veprojë si një krem ose vaj. Sidoqoftë, mbani në mend se kjo është shumë më pak efektive.

Provoni me pilingun

Provoni t’u bëni masazh njollave me një pastrim të butë të fytyrës, thjesht kini kujdes që të mos e irritoni lëkurën! Ose një pastrues grimi.

Në vend të acetonit ose alkoolit për plagët, provoni një pastrues grimi që specializohet në përbërjen e papërshkueshme nga uji.

a05df20c51a4f65a634f

Vendosni më shumë ngjyrë flokësh

Para se të përpiqeni të lani njollat nga lëkura me shampo, fërkoni pak bojë të mbetur në njollë, për ta bërë atë më të lehtë.

Provoni pastë dhëmbësh

Para së gjithash, është shumë e rëndësishme të përdorni një pastë dhëmbësh pa xhel. Merrni një furçë të pastër, vendosni pastë dhëmbësh në të dhe fërkojeni butësisht.

Mbani në mend se qëllimi i kësaj metode është që në të vërtetë të qëroni pjesën e lëkurës ku ndodhet njolla (jo vetëm njolla!) Kështu që mos e aplikoni shumë shpesh.

[ad_2]

Leave a Reply

You cannot copy content of this page