Pjesë e parë e “çmendur”, mes Liverpoolit dhe Leedsit, shënohen 5 gola (VIDEO)


loading...

Liverpooli e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 3-2, ndaj Leedsit, ndeshje e cila po luhet në kuadër të xhiros së parë në Premierligë.

Mohamed Salah e hapi serinë e golave duke shënuar për 1-0, në minutën e 4’ nga penalltia.

Mysafirët e barazuan rezultatin në minutën e 12’ me Harrisonin.

Virgil van Dijk e riktheu epërsinë e vendasve në minutën e 20’.

Leedsi e barazoi rezultatin në minutën e 30’ me Bamfordin pas një gabimi trashanik të Van Dijkit.

Për 3-2, vendasit shënuan në minutën e 33’ me një gol të bukur të Mohamed Salah.

PËR T’I PARË GOLIN KLIKONI KËTU.(Visited 1 times, 1 visits today)
loading...