Po Vjen Pranvera? – Sot Pritet Rritje e Temperaturave Deri Në 26 Gradë


Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm në gjithë territorin.

 Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 3°C në 20°C, në zonat e ulëta nga 08ºC në 25°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 26°C.

do të fryjë në drejtim Veriperëndimor kurse forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të tërë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 04°C në 18°C dhe në zonat e ulëta nga 08°C në 23°C./Burimi:Top Channel

Postime të ngjashme