Podujevë, plagos dy persona dhe ikë nga policia duke shtënë me armë zjarri


e Kosovës ka njoftuar se ditën e diel në janë plagosur dy persona.

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës thuhet se i dyshuari mashkull kosovar me -pistoletë ka plagosur dy viktima meshkuj kosovarë.

“Njësia policore në rroba civile e cila ka qenë në detyrë gjatë patrullimit e ka vërejtur personin e dyshuar duke ikur dhe te njëjtit i ka dhënë urdhra që të ndalet, i dyshuari ka ikur dhe gjatë ikjes ka shtënë me në drejtim të zyrtarëve policorë të cilët po ashtu iu kanë përgjigjur me zjarr. Nga ky shkëmbim zjarri s’ ka pasur të lënduar”, thuhet në njoftim.

bën të ditur se viktimat janë trajtuar në dhe pastaj janë përcjell në për të mëtutjeshëm mjekësor.

“Në vendin e dukurisë kanë dal njësitë përkatëse policore dhe janë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja te armës ku dyshohet se njëra gëzhojë është e armës të cilën e ka shkrepur i dyshuari i lartcekur, ndërsa gëzhoja tjetër dyshohet se është e armës zyrtare të cilën e ka shkrepur zyrtari policor”, vijon njoftimi.

Tutje në njoftim thuhet se njësitë policore janë në kërkim të dyshuarit i cili është i njohur edhe për vepra të tjera penale.

Postime të ngjashme