Wed. Jun 29th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Ese për dimrin, Dimri, Ese

Poezi për dimrin – Bardhësia e borës

Nga do qe te hedhesh syte,
shikon vetem bardhesi,
shtepi, fusha e male,
mbuluar me debore, oh, sa bukuri!

Floke, floke bie bora,
femijet dalin te luajne,
me topa bore e me ski
gjithcka eshte nje mrekulli.

 

Fjalët kyçe: Bora, Poezi, Vjershë, Vjershë për borën, Poezi për borën, Bardhësia e borës, Poezi për dimrin, Vjershë për dimrin

Leave a Reply

You cannot copy content of this page