© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Poezi

Poezi për Kurbetin

KURBET EMRIN MA NDERROVE

Kurbet emrin ma nderrove,
kemba nuk me zuri dhe.
Me mbeten kepucet veshur,
bridh ketu e bridh atje

Perse po me mban te lidhur,
te mos shkoj ne vendin tim?
Te ha dhe njehere ne dite,
qofsh mallkuar o mergim!

Kujt i duhet pasuria,
kur te perdorin te tjeret!
Dinjiteti te ka humbur,
dhe te shohin si nje derr..

Harruam gjuhen e Nenes
dhe i themi vetes “burre”.
Token tone e lame te shkrete,
po nuk do na falet kurre!

Nga Godo Mehmetaj.

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.