Mon. Dec 5th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Poezi

Poezi për mikun – shkruar nga Shpresa Gashi Zurnaci

 

MIKU IM

Hiq merak mos ke mor mik
Vargu im eshte pa qeder
Ndaj mos ki ndjenje frike
Vargu im eshte gjithe sheqer!

Kur te jesh ndopak merzitur
Hap lexo vargjet e mija
Dhe ne qofsh duke pritur
Ne vargje te mia eshte simfonia!

Thurri vargje por keng s’ kendoj
Melodine e kam ne zemer
Te kendoj zeri s’me shkon
Miku im ju pergezoj

Shpresa Gashi Zurnaci

You cannot copy content of this page