© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
PoeziPoezi

Poezi për miqtë – shkruar nga As Poezi

MIQTË

I dija armiqtë të zi si moti
Per miqtë e jetës,nuk bëja pazar
Do vija dorën ne zjarr së koti
Se do me shisnin ne ndonje hall

As vete se dija se ndodh keshtu
Nje mik i afërt ta njeh merzinë
E te godet ne dite te keqe
Aty ku shpirti ka me dobesi

Se ti i thua çdo gje per veten
Duke e menduar si njeri te mire
Miqësia jote si vlere pa kushte
E ben dhe mikun,te kete zili

Ne fund te fundit tani e kuptoj
Ti mbash me afër, eshte me keq
Prandaj jetoj e bej dallime
Armiqte i njoh dhe miqte i zgjedh!
@As

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.