Mon. Jun 27th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Poezi

Poezi për Qiellin – shkruar nga Nerimane Kamberi

Poezi nga Nerimane Kamberi

Kur erdha nuse në katund,
nana më veti: “Pse në Kosovë?”
« Se ia dua qiellin në mbrëmjet vjeshtore ».
i thash.
E ti nanë në cilin qiell je sot, e qe katërdhjetëditë,
Të të kërkojë, se unë fëmija jot jam i humbur pa ty. / KultPlus.com

You cannot copy content of this page