Policia tenton të vendos rregull me post-blloqe policore në Prishtinë


Policia e Kosovës ka vendosur disa pika kontrolli në Prishtinë. Policia është duke i ndaluar dhe gjobitur të gjithë ata persona të cilët hasen duke mos i respektuar masat anti- COVID-19.

Ky aksion i Policisë vjen si reagim për zbatimin e masave të ndërmarra nga qeveria e Kosovës për kufizimin e lëvizjes nga ora 23:00 deri në orën 05:00 të mëngjesit.

Siç shihet në pamje që ka siguruar Kallxo.com në disa pika kontrolli ku janë vendosur njësitet e Policisë janë duke u ndaluar veturat dhe kontrolluar Po qe se qytetarët s’ janë duke i respektuar masat e vendosura nga Qeveria.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Shkencëtarët zbulojnë se pse coronavirusi shkakton humbjen e përkohshme të nuhatjes

Wed Jul 29 , 2020
Shkencëtarët kanë zbuluar se pse coronavirusi bën që disa pacientë të humbasin ndjenjën e tyre të nuhatjes. Humbja e përkohshme e erës, ose anosmia, është një nga shenjat paralajmëruese të hershme dhe të raportuara më shpesh te personat e prekur me COVID-19, raporton theindependent. Studimet sugjerojnë se simptoma “shkatërruese” parashikon […]