Prindi i vajzës vet i kërkoi Mjekut që t’i bërtas asaj


Gazeta Express në një shkrim të gjatë rreth rastit të djeshëm ku Kirurgu Rrahim Ymeri ofendohet padrejtësisht nga qytetarët e shumtë në rrjetet sociale del se në fakt Kirurgu me lejen e prindit të vajzës i ka bërtitur vajzës që u operua nga zorra qorre.
Pra si popull i papërmbajtur dhe i pamatur që jemi edhe këtë herë jemi treguar të pamatur duke e gozhduar me fjalët ofenduese nga më të ndryshmet Kirurgun Rrahim Ymeri. Dhe krejt ky gozhdim po del plotësisht i padrejtë.


Prindi i vajzës së operuar thotë se lidhur me rastin e shfaqur ku apostrofohet mjeku i cili e ka operuar vajzën time ju deklaroj se mjeku në fjalë është sjellë korrekt me vajzën time dhe me ne si familjarë dhe se nuk na ka kërkuar para. Dhe për gjuhën e përdorur kinse për vajzën time, unë deklaroj se unë vet si prind i kam dhënë leje mjekut në fjalë që t’i bërtasë vajzës sepse unë kisha përshtypjen që kur ti bërtet pak vajzës qetësohet.

Related posts:

Edhe kjo ndodhë! Xhelal Sveçla, ushtrues detyre i Ministrit të Brendshem, me Vendim të veçantë, ua p...
Shërohet nga COVID-19 një foshnje dymuajshe, pacienti më i ri në Kosovë
Legalizimi i përmbajtjes së rreme
Dr. Istref Plakolli: Sindroma Boerhave apo gjakderdhja e tmerrshme.
Dëshiroj të ngushëlloj familjen dhe dashamirësit e aktores së shquar të Kosovës, Leze Qenës, për hum...
Nga 1 maji mund t’i takoni familjarët dhe shoqërinë
Paralajmërojnë sindikatat: Pagat me rritje ose nisim grevën
Dr.Besnik Ibishi: Nëse keni problem në gjetjen e venave!
Kosovarët duhet të krijojnë shprehi që Mjekët dhe Infermieret në Kosovë kudo që i shohin t'i përqafo...
Vertigo cerebrale
Konkursi në Fakultetin e Mjekësisë, kandidatja reagon ndaj akuzave për kualifikimin e saj
Mungesë e madhe e Specializantëve në QKUK
Mjeku e zbuloi të vërtetën pikëlluese për Shumaherin
Materniteti në vitet 50-të në Prishtinë
Online information about probiotics often misleading
Si të shpëtoni nga hundët e bllokuara në vetëm pak minuta
71 vjet më parë ka hyrë në fuqi Traktati i Atlantikut Verior, baza legale e themelimit të NATO-s. Që...
What is Salicylic acid and why should I use it on my skin?
21 vjet më parë, aparati policor dhe ushtarak i Serbisë kreu një ndër krimet më të rënda kundër njer...
Miq të nderuar, Për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit politike në vend, sot jam i ftuar në em...
Vendimin për kufizimin e të drejtave dhe lirive të njeriut, mund ta marrin vetëm dy të tretat e dep...
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, me pikëllim të thellë ka pranuar lajmin për vde...
Rebelimi i personave të privuar nga liria
Keqpërdorimi i sinjaleve ndërkombëtare të komunikacionit
Shkup: Mjekët kërkojnë kushte më të mira për të parandaluar ikjen e stafit shëndetësor
24 vite shkollim për t'u bërë Kirurg por paga më e vogël se e një pastruesi
Greetings from Innsbruck, AUSTRIA Ready for a cesarean section. 💪🏻
A i kanë fajet mjekët që nuk po bëhet koalicioni VV-LDK?
Dhënia e ryshfetit
Dr.Fatmir Salihu: Parafimoza
Vezikorektal
Vakitë në QKUK
Disa rekomandime për mësimdhënie në shtëpi
IKSHPK: Rekomandime për Ethet Hemorragjike Krime Kongo
Çfarë Tregojnë Duart e Ftohta për Shëndetin?
OBSH i bën thirrje Shqipërisë dhe gjithë botës të rrisin numrin e infermierëve në dekadën në vijim
Efektet çudibërëse të specit djegës
Pse nuk duhet të specializoni në QKUK - Prishtinë?
Për Mjekët!
Me keqardhje mësova lajmin për vdekjen e profesorit dhe demografit të njohur, Rifat Blaku. Ai ishte ...
Kreu i Sindikatës së mjekëve në Kosovë: Ministria e Financave po na bën presion për reduktimin e lis...
Çka është Shkencëtari?
Version cefalik
Gjoba të ashpra për ata që regjistrohen në “Kurzarbeit” e gjinden duke punuar
5 Must-Follow Rules If You Want to Get Strong
Ja çfarë kërkese Kirurgu Dr.Salih Krasniqi ka për mediat!
Dr.Istref Plakolli: Sindroma Goodpasture
Ja sa dënohet punësimi i personave të infektuar me sëmundje ngjitëse
FDA autorizon përdorimin e ilaçit remdesivir për koronavirusin
Ventrofiksim i Mitrës
Darmbakterien steuern, ob sich Darm zusammenzieht oder entspannt
Deputetët s’mund t’i bindin kirurgët për ndërprerjen e grevës
Vendet në të gjithë botën po vuajnë për mungesën e infermierëve
Institucionet kanë nevojë për shërbime psikologjike
Dr.Desaret Murati: Në të ardhmen vrasësi numër 1, rezistenca ndaj antibiotikëve
​Gjykata dënon një njeri me vdekje nëpërmjet aplikacionit Zoom – Gazeta Koha Jone
QKUK: Rikthehet në punë aparatura e radioterapisë
Zbulohet gjarpri i rrallë me dy koka, funksionojnë në mënyrë të pavarur – Gazeta Koha Jone
A është Amerika kundër Reciprocitetit apo kundër Albin Kurtit? Se të jesh kundër Albin Kurtit ka lo...
Çaj majdanozi për humbje peshe
Thënie për shëndetin
Prof.Dr.Tritan Kalo:Stop dhunës ndaj bluzave të bardha dhe të gjithë personelit mjekësor
Lëre beben të qajë
Ditë më parë në T7 kam thënë se vendimet arbitrare në fillim mund të duken simpatike e të duartrokit...
‘Dijetari’ Zafir Berisha i pakënaqur me fjalimin e Albin Kurtit në Mynih
Policia jep detaje rreth mjetit shpërthyes që u vendos në QKMF në Pejë
Në Spitalin e Prizrenit, përurorhen pajisje në vlerë 300 mijë euro
Dry mouth at night: Causes and treatments
Qumështi i bletës – vlerat shëndetësore
Ja çfarë fjalë epike shkruan Mjeku për Adem Jasharin!
Kirurgu shqiptar, storie suksesi në Gjermani
Ortopedët nuk thyhen as pas presioneve, vazhdojnë grevën fuqishëm
Gripi në shkollë, Mjekët: Përhapet me shpejtësi
Ish-luftëtari britanik i UÇK-së përkrah grevën e kirurgëve
Intervista/ Mjeku specialist Erges Eskiu: Në shtet ka shumë pak logopedë, nuk arrihet të plotësohen ...
Haradinaj premton përkrahje për përmirësimin e kushteve në QKMF të Deçanit
Koronavirusi/ Mjeku Florian Toti: Disa këshilla për personat me diabet
Kushtetuesja pezulloi Ligjin për Paga, çka i konvenon atyre ky vendim?
Vezikal
Koronavirusi, rritet në 909 numri i viktimave
Prevalenca e sëmundjeve kronike të veshkave
Zagrebin sot e zgjoi tërmeti prej 5.4 ballëve. Në kohën kur institucionet kroate po luftojnë me viru...
Gripi mbush Spitalet, mjekët: Situata nën kontroll
Çka është Demenca e përzier?
Këto janë sëmundjet që vinë nga ajri i ndotur në Prishtinë
Blerta Hamolli, mjekja heroinë e Urgjencës së Spitalit Ushtarak
specialistët zbulojnë se njerëzit me ngjyrë rrezikohen 4 herë më shumë se të bardhit nga koronavirus...
Përvetësimi i kundërligjshëm i pasurisë me rastin e bastisjes apo ekzekutimit të vendimit gjyqësor
10 vjet burg për sulmuesit e Mjekëve
Kompania izraelite BATM Advanced prodhon setin mjekësor diagnostikues të koronavirusit
Pacientët po shkojnë në Mjekësi Familjare jo për kontrollë por për Diklofen, Dexason dhe Diazepam
Lajm i mirë nga Infektivi, edhe 15 të infektuar fitojnë betejën me COVID-19
Soridiet shërbejnë për shumëzim te:
Si ndikon qëndrimi i gjatë në ambient të mbyllur në lëkurën tuaj?
Si mund ta kalojmë kufirin Zvicër-Gjermani në kohë pandemie?
Gazetat që deri dje flisnin terr e zi për Mjekët, sot kanë ndryshuar pothuajse plotësisht qasjen e t...
Kosovari si polic i rremë, ia merr plakës zvicerane 15.000 franga “për t`ia ruajtur”
Fluks në Spitalin e Beratit
Familjarët e të moshuarit e lan vet në Emergjencë
"Mu shterrshin sytë nëse pushoj Lirinë tënde me ëndërrue Mallkue qoftë gjaku im Po qe se m’vras...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ja sa është paga e Specialistit në Sarajevë!

Thu Feb 7 , 2019
Sarajeva është kryeqyteti i Bosnjës dhe Hercegovinës. Këto ditë temë aktuale në shëndetësi është akoma paga e Mjekëve.  Në media të ndryshme po qarkullojnë krahasime të ndryshme kinse paga më e madhe në Rajon e mjekut Specialist është në Kosovë por këtë e demanton fuqishëm Mjeku Specialist Skender Zatriqi. Specialisti […]