Prishtina e Mitrovica u prijnë komunave me më së shumti të infektuar me COVID-19 gjatë ditës


Gjatë 24 orëve të fundit në vend nga 1 mijë e 590 mostra të testuara, 609 persona kanë rezultuar pozitiv me ndërsa 13 të tjera kanë humbur jetën.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 276 raste, 53 raste, 35 raste, 30 raste, Vushtrri 27 raste, Fushë- 25 raste, 23 raste, 19 raste, Ferizaj 17 raste, Drenas 13 raste, 12 raste, Prizren 11 raste, Lipjan 10 raste, Klinë 9 raste, 8 raste, 7 raste, 7 raste, Suharekë 7 raste, Gjakovë 5 raste, 4 raste, Rahovec 3 raste, Shtime 3 raste, 2 raste dhe me nga 1 rast komunat , dhe Mamushë.

Gjithashtu gjatë 24 orëve të fundit  janë shëruar 350 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 21 mijë 746 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 12 mijë 864.Postime të ngjashme