Prishtinë, 200 euro gjobë për parkim në hapsirë të gjelbëruar


Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se një qytetar në kryeqytet është gjobitur me 200 euro, pasi ka parkuar makinën në një hapsirë të gjelbëruar.

“Dje u parkua në gjelbërim, sot i shkoi gjoba 200 euro”, ka shkruar Ahmeti në ‘Facebook’.

Hapësira e gjelbëruar ku është parkuar makina është në lagjen ‘Bregu i Diellit’ dhe sipas Ahmetit, është relativizuar kohëve të fundit.

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

As French tourists discover Paris, local restaurants discover a demanding clientele

Thu Jul 30 , 2020
Fear of the coronavirus coupled with travel restrictions have made foreign tourists a rare sight in Paris. Instead it’s the French who are converging on the city to re-discover their capital. But the French have tighter purse strings than US or Asian tourists, and they are not spending enough to compensate […]