Prishtinë: Ra nga gjashtë metra lartësi, vdes 40 vjeçari

loading...


40-vjeçar ka ndërruar jetë pasi ka rënë ka një lartësi prej afro gjashtë metrash.

në momentin e rënie kishte qenë duke e rregulluar ndriçimin e një skene teatrale.

Fillimisht ai ishte dërguar në Qendren Klinike dhe Universitare.

Kështu për Klan Kosovën Agron Borovci, zëdhënës i policisë për rajonin e Prishtinës.

“Rreth orës 14:20 është marrë informata se një person, mashkull, rreth 40 vjeç, deri sa ka qenë duke rregulluar ndriçimin në një skenë teatrale ka rënë nga një lartësi prej 5- 6 metrash. Për pasojë i njëjti ka pësuar lëndime trupore dhe nga ekipi i mjekëve emergjent është dërguar në për të mëtutjeshëm mjekësor. ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimin e rrethanave që karakterizojnë rastin. Nga bëhet me dije se i lënduari ka humbur jetë nga lëndimet e marra”.

Postime të ngjashme