Pritet mbyllje totale për 12 ditë e gastronomisë dhe qendrave tregtare, diskutohet edhe ora policore


Nga java e ardhshme pritet që të ketë totale për 12 ditë të gastronomisë dhe qendrave tregtare.

Në takimin që ministri ka pasur me kryetarin e Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi është diskutuar edhe .

“Gastronomia dhe qendrat tregtare do të mbyllen për 12 ditë duke filluar nga java e ardhshme, teksa është disktutuar edhe por që s’ është marrë akoma ndonjë vendim”, tha Kllokoqi.

Në 24 orët e fundit ka njoftuar se janë regjistruar 12 raste të vdekjes dhe 777 raste të reja me .

Pardje është shënuar rekordi i rasteve të reja me që nga fillimi i pandemisë me 975 raste pozitive.

Postime të ngjashme