Prizren, gjuajtje me armë gjatë ahengut familjar

loading...

Policia në Prizren ka marrë informacion për të shtëna me armë zjarri në një aheng familjar.

ndodhia ka ndodhur dje rreth orës 16:00.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore ku nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë me gas me katër fishekë, me të cilën armë i dyshuari kishte shtënë në ajër.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit  është liruar në ecuri të rregullt.

Rasti po trajtohet si armëmbajtje pa leje dhe përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm.loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *