© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
limoni1

Problemet me tiroidenë – a ndihmon uji me limon?

Çrregullimet e tiroidesë NUK shërohen me ndonjë dietë të caktuar, por funksioni korrekt i saj ndihmohet nga dieta e ekuilibruar.

A është e vërtetë se uji me limon e detoksikon organizmin. Limoni është burim i shkëlqyeshëm i vitaminës C. Kjo vitaminë është antioksidant i fuqishëm që e forcon sistemin imunitar, e mirëmban pH e organizmit, e ndihmon lëkurën që të jetë e shëndetshme dhe ndihmon në rënien në peshë.

Gjëndra tiroide, për të qenë e shëndetshme ka nevojë për vitamina e minerale, përfshirë vitaminën C.

Shtrydhni gjysëm limoni në një gotë me ujë të nxehtë dhe pini. Mund ta pini në mesditë dhe prapë më vonë pasdite. Në këtë mënyrë i pastroni toksinat dhe e siguroni hidrimin optimal.

Dr Rreze Serhati Morina – #endokrinologe
☎️ 046 729 729 (edhe në viber)

Në Prishtinë:
Poliklinika “Dr. Memli”
📍 Ulpiana D9
☎️045 725 725 ose
☎️049 66 77 22 (ky numër edhe viber)

Në Gjakovë:
Biohit Laboratory
📍 Rr. Bujar Roka p.n. Gjakovë
☎️049 560 300
☎️038 748 242

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.