Thu. Aug 18th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Sikurse pak orë gjumë ashtu edhe orët e gjata të kaluara në gjumë, janë të dëmshme për njeriun. Janë disa arsye shëndetësore që ju s’ nevojitet të kaloni shumë orë duke fjetur.

Probleme me peshë – studimet e ndryshme tregojnë që gjumi i tepërt mund të lidhet me diabetin (sëmundjen e sheqerit) (sëmundjen e sheqerit) dhe obezitetin.

Crregullime depresive – njerëzit që kanë probleme me depresionin, gjithashtu kanë probleme edhe me gjumin. Ndonjëherë, për shkak të depresionit, një person flenë më shumë dhe e përkeqëson gjendjen.

Probleme me zemër – Me kusht që flini shumë gjatë, mund të keni probleme me zemër. Me kusht që flini më gjatë se 8 orë në ditë, rritet mundësia për 34 përqind për tu prekur nga sulmi i zemrës.

Kokëdhembjet – shkaktohet qoftë nga orët e pakta të gjumit por edhe nga ato të shumta.

[ad_2]

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

You cannot copy content of this page

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x