© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Ese për dimrin, Dimri, Ese

Pse dimri është stina më e shëndetshme?

Dimri mund të jetë brutal, por hulumtimet tregojnë se mund të merrni disa përfitime shëndetësore gjatë muajve të ftohtë.

Kur është ftohtë, trupi juaj duhet të punojë më shumë për të ruajtur temperaturën e tij bazë të trupit – dhe si rezultat, ju mund të digjni më shumë kalori.

Temperaturat më të ftohta mund të ndihmojnë në reduktimin e alergjive dhe inflamacionit.

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.