Fri. Aug 19th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Kalciumi

Pse keni nevojë për vitaminë D me kalcium?

Trupi juaj ka nevojë për vitaminë D për të absorbuar kalciumin.

Kalciumi i mban kockat dhe muskujt tuaj – duke përfshirë zemrën – të shëndetshëm dhe të fortë.

Njerëzit që nuk marrin mjaftueshëm kalcium dhe vitaminë D gjatë gjithë jetës kanë një shans të shtuar për të pasur kocka të holla dhe të brishta (osteoporozë) në vitet e tyre të mëvonshme.

You cannot copy content of this page