© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
zemra

Pse në dimër njerëzit pësojnë sulm në zemër ?

I ftohti mund të bëjë që enët tuaja të gjakut dhe arteriet koronare të ngushtohen, duke rezultuar në nivele të larta të presionit të gjakut, rrjedhje të kufizuar të gjakut dhe furnizim të reduktuar të oksigjenitzemër, gjë që përfundimisht mund të çojë në një sulm në zemër.

 

zemra

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.