Pulë me Spinaq dhe Krem Qumështi – Shëndet dhe Shije


i pulës është një nga ushqimet për të cilin ekzistojnë mijëra e mijëra .

Në AgroWeb.org keni mësuar shumë receta me bazë të mishit të pulës.

Tani është koha të mësoni një të re me përbërës interesantë siç është argjinarja turshi, spinaqi e të tjerë.

Receta është e lehtë për çdo amvisë dhe s’ kërkon shumë mund dhe fantazi.

Ajo plotëson shumë nevoja për vitamina dhe dhe mbi të gjitha është e pakët në dhe shumë e pasur në proteinë, fibër dhe vitaminë A dhe C.

Mish Pule Me Argjinare Dhe Spinaq

Për përgatitjen e kësaj pjate mund të zgjidhni pjesën e kofshës ose fileto.

Përbërësit e Recetës

6 fileto ose kofshe pule,

2 lugë gjelle vaj ulliri

4 thelbinj hudhre

250 gramë djathi

1 filxhan çaji lëng pule

Argjinare turshi të prera hollë sipas preferencës,

4 filxhan çaji gjethe spinaqi,

Çerek filxhani djathë parmixhan

Kripë dhe të zi sipas dëshirës.

Përgatitjae Recetës :

Ndizeni furrën në 200 °C.

Spërkateni mishin e pulës me kripë dhe .

Vendosni një të yndyrosur në zjarr dhe skuqeni mishin e pulës për 3-4 minuta në secilën anë.

i pulës duhet të jetë krokant dhe me ngjyrë të artë në sipërfaqe.

Më pas kavërdisni lehtë hudhrën për 30 sekonda, shtoni kremin e djathit ose kremin pana dhe përziejini me lugë druri.

Shtoni lëngun e pulës dhe lëreni gjithë masën të marrë valë.

Pasi të ndodhë kjo, mbulojeni kapakun dhe lërini të ziejnë së bashku për 5 minuta deri sa salca të trashet.

Shtoni argjinaren dhe spinaqin e pas një minuti shtoni djathin parmixhan.

Tiganin futeni në furrë të piqet për 15-20 minuta .

Nxirreni dhe servireni sapo të jetë ftohur pak.

pjatë e tillë me ofron 416 , 4 gramë , 27 gramë proteinë, 415 gramë kalium, 4 gramë fibër, 3105 njësi vitamine A, 20.3 mg vitaminë C, 2.2 mg hekur dhe 134 mg kalçium./AgroWeb.org

Postime të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *