0

Kanellë – Më pak se gjysmë luge çaji në ditë rritë metabolizmin e sheqerit në qelizat e shëndetshme.
2. Qershitë – Qershitë përmbajnë kimikate të quajtura “antokine” që rrisin prodhimin e insulinës.
3. Guava – frut tropikal ekstraktet e mollës së guavës ulin nivelin e sheqerit në gjak.
Kakao – ulë rezistencën e insulinës.
Çaji i manaferrës
Merrni sasinë e nevojshme të vitaminës C
Merrni ushqime të pasura me krom si: mishi, drithërat, fasulet e thata, thjerrëzat, lajthia, peshku dhe ushqimet tjera nga deti.

loading...
loading...
Asked question