Cilat janë ushqimet e pasura me acid folik ?

0

e pasura me acid folik :
•​gruri, prodhimet me bazë drithi
•​brokoli, lulelakër, lakër, piperka të kuqe, dhe sallatë jeshile,
•​arra, bajame, lajthi,
•​,, lakër e bardhë dhe e kuqe,, qepë, , .
•​fasule , produkte orizi
•​, , mana të kuqe,
•​luleshtrydhe, lëng portokalli.
• mishi, e verdha e vezës,

Vëmenjde: foliatet në ushqime shkatërrohen nga zierja.

No tags for this post.

Postime të ngjashme

Asked question
Add a Comment
Write your answer.