Pse ndodh Menopauza ?

124 viewsGjinekologjiaMenopauza
0
loading...

Pse ndodh Menopauza ?

Menopauza ndodh sepse vezoret ndalojnë së prodhuari vezë. Vezoret poashtu prodhojnë hormone, prandaj ndryshimi i vezoreve ndikon në baraspeshën e hormonevetrup.

Kjo mund të shkaktojë një shumëllojshmëri të simptomeve dhe trupit i duhet ca kohë për të rregulluar ndryshimin e hormoneve.

No tags for this post.

Related posts

Changed status to publish
Add a Comment
Write your answer.