QKUK duket shumë bukur me shenjat orientuese të vendosura në hapësirat e saj

QKUK duket shumë bukur me shenjat orientuese të vendosura në hapësirat e saj

Vendosen shenjat orientuese në hapësirat e QKUK-së

Të gjithë vizitorët, që kishin probleme për t’u orientuar në Qendrën Klinike Universitare, tash e tutje do ta kenë më të lehtë, ngase në rrugët kryesore të saj janë vendosur shenjat për secilën klinikë dhe institucion brenda oborrit të QKUK-së.

Më herët, pacientët kanë humbur shumë kohë, duke bredhur rrugëve, në pamundësi për të gjetur adresën e saktë për institucionet përkatëse shëndetësore.

Implementimi i këtij projekti i ka dhënë një pamje tjetër QKUK-së, ndërsa pacientëve qasje më të lehtë për marrjen e shërbimeve.

Related posts:

Ministria e Shëndetësisë: 29 raste të reja me COVID-19, shkon në 18 numri i viktimave në vend
TRE RASTE ME COVID-19! TESTIMI 2 Sot më 04.04.2020 (01:30 pas mesnate), në Laboratorin e Mikrobiolog...
Eksperti i ekonomisë sfidon Gjykatën Kushtetuese: Ligji për pagat të trajtohet pa presione dhe pa nd...
Gjykata Kushtetuese
Si ta përmirësoni frymëmarrjen Me kusht që infektoheni me COVID-19 – Gazeta Koha Jone
Çka janë Organizatat e të punësuarve?
Gonzales: Po përjetojmë një nga sfidat më të mëdha. Faleminderit atyre që po kontribuojnë në këtë lu...
Ndalimi i punës së detyruar ose të dhunshme
Mediat "peshkojnë" vetëm shembujt negativë për Mjekët
KOMUNIKATË Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit,...
Vetë shteti i detyron mjekët të ikin në Gjermani
Mamia që punon qe 17 vite në Gjinekologji, ndihmoi shumë nëna në momentet më të vështira!
Vertebrat lumbale
Firmat britanike përgatiten të prodhojnë vaksinën kundër koronavirusit
Ja cilat janë sanksionet disiplinore ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve
Mbrëmë ishte mbledhja korresponduese, e 21-ta me radhë, e Qeverisë së Kosovës. Nëntë pikat e kësaj m...
Brigada 162 "Agim Bajrami" na nderoi si komb me shumë beteja, që mbeten të paharruara. 21...
https://www.medscape.com/viewarticle/928605…
Heqja e taksës 100% për Vuçiqin e Serbisë e Dodikun e Republikës serbe të Bosnjës, është nënshkrim i...
Austriakët mund të hynë në Slloveni, por jo edhe sllovenët në Austri
Ja sa dënoheni nëse i braktisni personat e paaftë
Një punëtor çimentoje shkon tek një farmaci dhe pyet farmacistin
Stomatologët kërkojnë punësim në institucionet shtetërore
Shifrat e FMN, Shqipëria, me financimet më të ulëta në Europë për shëndetësinë
Ministria e Financave tregon kur do të ekzekutohen pagat me rritje
Scrub “bio” për pastrimin e thellë të fytyrës
Shërimi i ngadalshëm i negativitetit
Infermierët kërkojnë mosnënshkrimin e ligjit të pagave
Anesthesia
Drinking coffee could protect against some types of cancer
Ja çfarë ndodh kur hamë Rukola!
Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital
Dark urine could indicate a liver problem
Si mund të zbulohet shpejt kanceri i gjirit?
Ish-luftëtari britanik i UÇK-së përkrah grevën e kirurgëve
Pastrimi sezonal përmirëson shëndetin tuaj
Syla: Moszbatimi i Ligjit për Paga do ta nxjerr situatën jashtë kontrolli, s’mbajmë përgjegjësi
Filantropi Lazim Destani ndihmon familjet në nevojë në Maqedoni
Dhënia e ryshfetit
Kompania izraelite BATM Advanced prodhon setin mjekësor diagnostikues të koronavirusit
Rreziqet për shëndetin që vijnë nga konsumimi i ushqimit
A ekzistojmë apo jo? Pyetja që po i mundon shkencëtarët
Ventrikujt e Trurit
Dhunon mjekun, arrestohet 32 vjeçari
Dr.Jeton Karpuzi : Masat agresive të cilat duhët të merren në mbrojtje ndaj SARS-Cov-2
Çka është Paga minimale?
Virusi vdekjeprurës, ambasadori shqiptar në Kinë: Mos ejani këtu se ka shumë rrezik
Simpsons parashikuan shpërthimin e koronavirusit 27 vjet më parë
Shumica dërmuese e kushtetutave të vendeve me demokraci parlamentare nuk e kanë të shkruar me afate ...
Qytetarët e Kosovës tymosin mbi 300 milionë euro duhan
Modeli arsimor izraelit, rektori i Universitetit të Gjakovës, Artan Nimani, takim në Parlamentin e I...
Konfirmohen 3 viktima nga gripi. 37-vjeçari nga Gramshi nuk i mbijetoi
Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta
'Austria Airlines' shtyn fluturimet e rregullta deri më 8 qershor
Në 24 orët e fundit shërohen 5 personel shëndetësor nga Covid-19, shkon në 27 numri total
Glauk Konjufca shkarkon 14 konsuj nëpër ambasada
Fluks nga virozat, Mjekët: Më të rrezikuarit janë të sëmurët kronikë
Researchers Examine Impact of Soda on Children's Dental Health
Pacientëve me kancer nuk u jepet kimioterapia – Mjekët në grevë
Mjekët rusë japin lajmin e mirë: COVID-19 ç’aktivizohet në 30 gradë celcius
Haradinaj premton përkrahje për përmirësimin e kushteve në QKMF të Deçanit
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
Ambasada e Kosovës në Austri ua uron festën e Fitër Bajramit!
Me “Prison Art” e bëjnë botën më të bukur dhe më të përgjegjshme
Berna, kryeqyteti i tretë ‘më i shëndetshëm’ në Evropë
Koronavirus, gati vaksina nga Izraeli
Pata kënaqësinë të bisedoja me ambasadorët e Kosovës në Gjermani, Zvicër, Austri dhe Francë, të cilë...
Agjërimi parandalon shumë sëmundje dhe ripërtërin metabolizmin e organizmit
Vazhdon gjendja alarmante në QKUK duke u anuluar 200 operacione në ditë
Sot bëhen 21 vjet kur shumë familje klinase ishin ndarë nga ushtria dhe policia serbe në fshatin Kra...
Ndikimi i ndërhyrjeve estetike në jetën psikike dhe emocionale të pacientëve
Zyrtarizohet Kolegji i Kirurgëve të Kosovës
Sot shkova në veri të Republikës së Kosovës, për t'i takuar qytetarët shqiptarë që banojnë atje...
Koronavirusi, rritet në 909 numri i viktimave
Arrestohet pasi sulmoi doktorin në vendin e punës
Përsëri specializantët ankohen se nuk janë paguar
Fjalor Latinisht Shqip
Terapia që po aplikon Gjermania ndaj coronavirusit, që mund të shpëtojë jetë
Cilat janë aktivitetet fizike të forcimit të muskujve dhe kockave?
Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve të ardhshme?
Të jesh mjek, mësues, profesor, gjykatës, inxhinier në Kosovën tonë!!!
As raca dhe as klasa shoqërore nuk përcaktojnë inteligjencën tek foshnjat
#PCR #TESTING
Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut
Më pikëlloi vdekja e kardiologut Sami Gjoka, në kulmin e energjive të tij të punës në shërbim të qyt...
Praktikumi i Fiziologjisë Patologjike
Lenjani: Pacienti i moshuar është trajtuar denjësisht
Sonte kuptova se në New York iku nga kjo jetë Rexhë Xhakli, atdhetar, veprimtar e biznesmen i shquar...
Viripotent
Ushqimi për diabetikët apo për të sëmurët që vuajnë nga sheqeri
Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet do...
Mësohet data kur Gjermania do t’i hapë kufijtë për shqiptarët
Load Up on Shrooms With These Healthy Recipes
Acidi folik
Ambasada e Kosovës me njoftim të rëndesishëm për bashkëatdhetarët në Zvicër
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot në takim amb...
Deklarata e Departamentit të Shtetit se nuk ka asnjë plan sekret për shkëmbim të territoreve shuan z...
Selman Waksman, nobelisti që shpëtoi botën nga turbekulozi
Dallimi i pagës së infermiereve në Kosovë dhe në shtetet tjera
Koronavirus në muret e së gjithë botës, sipas versionit të ‘street artist’ |Revista Monitor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ndërpriten operacionet te “Okulistika” në QSUT / S’ka penj për qepje

Fri Nov 22 , 2019
Të gjithë pacientët në pritje për tu futur në sallën e operacionit në repartin e okulistikës, në spitalin francez në QSUT, për ndërhyrje kirurgjikale, duhet të presin edhe nëse ndërhyrja është emergjente. Mjekëve të këtij reparti u është kërkuar të mos kryejnë më operacione sepse në spital nuk ka penj […]