QKUK: Rikthehet në punë aparatura e radioterapisë

QKUK: Rikthehet në punë aparatura e radioterapisë

Rreth 60 pacientë që kanë nevojë për mjekim kurativ me radioterapi, nga nesër do të kenë mundësi  të marrin këtë shërbim në Klinikën e Onkologjisë, pasi që akseleratori është  rikthyer në punë.

Akselertari që kryen radioterapinë paliative ka qenë në funksion gjatë gjithë kohës.

Related posts:

Në ditën botërore të gruas shuhet një grua, një nënë dhe një mjeke
https://bjanaesthesia.org/ar…/S0007-0912(20)30200-2/fulltext
Një javë blackout shëndetësor do i mësonte këtij shteti dhe këtij populli se pse është e shenjtë blu...
Një fotografi me një mesazh për të gjithë kundër vaksinimit
Kadri Veseli was live.
Si mund ta kalojmë kufirin Zvicër-Gjermani në kohë pandemie?
Konfirmohen 3 viktima nga gripi. 37-vjeçari nga Gramshi nuk i mbijetoi
Himalajet, të dukshme në Indi, për herë të parë pas 30 vitesh |Revista Monitor
Vezika urinare
IKSHPK: Rekomandime për Ethet Hemorragjike Krime Kongo
Konkursi Publik
21 vite me parë ra në fushën e nderit, heroi i kombit, Agim Ramadani-Katana. Ai do të mbetet përherë...
Në Zvicër jetojnë 2 milionë e 111412 të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?
Të nderuar qytetarë Të gjithë ne po kalojmë një situatë të rëndë dhe sfiduese me virusin COVID-19. N...
Deklarimi i rremë nën betim
QKUK dhe Spitalet Rajonale me mungesë të Anesteziologëve
Gjinekologu shqiptar që bëri mrekulli me çiftin nga Kumanova!
Kryeinfermierja akuzon Odën e Infermierëve të Kosovës
𝗙𝗦𝗦𝗛 𝘇𝗼𝘁𝗼𝗻 𝟯𝟬,𝟬𝟬𝟬 𝗘𝘂𝗿𝗼 𝗽𝗲̈𝗿 𝘁𝗿𝗮𝗷𝘁𝗶𝗺𝗶𝗻 𝗺𝗷𝗲𝗸𝗲̈𝘀𝗼𝗿 𝘁𝗲̈ 𝗘𝗿𝗶𝗼𝗻 𝗛𝗮𝘅𝗵𝗻𝗶𝗸𝗮𝗷𝘁
Surgical instruments wrongly left inside a patient may not be detected for more than 6 months
Armend Shkoza: Qasja e Grenellit e dëmshme për Kosovën
Zbulohet sozia e Edi Ramës, është një mjek neurolog nga Greqia
Ja kur do të jetë gati vaksina antikoronavirus sipas industrisë farmaceutike
Baba Qazimi nga Gjerma e Tetovës mjeku popullor, shkruanin gazetat para 100 viteve
Rama sqaron shpërblimin për mjekët që luftojnë COVID-19, ja kush përfiton
Sot qëndrova në komunën e Malishevës, për të parë nga pranë gjendjen e krijuar pas përhapjes se viru...
Ministri Cakaj bisedon me ministren austriake për pandeminë dhe integrimin në BE
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
JU LUTEMI RRINI NË SHTËPI! 🙏🙏🙏 🔴 Vërehen grumbuj të njerëzve në kryeqytet! 🔴 Ju lutemi qytetarëve të...
Mjekët izraelitë zhvillojnë një metodë revolucionare për kancerin e gjëndrave tiroide
Ministria e Shëndetësisë: 17 raste të reja me COVID-19, shkon në 400 numri i të prekurve
Mos e stresoni një grua shtatzënë, 5 gjërat e dëmshme që mund t’i ndodhin bebes
Shërohet nga COVID-19 një foshnje dymuajshe, pacienti më i ri në Kosovë
Breast Thermography: Technology, Benefits, and Cancer Signs
Keni variçe në këmbë? Përdorni këto metoda për uljen e tyre
https://bbc.in/2V5ifYM
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot ambasadorin ...
Izraelitja Atox Bio studion një ilaç të ri për dëmtimet akute në veshka
Haradinaj premton përkrahje për përmirësimin e kushteve në QKMF të Deçanit
Nesër merret vendimi, SBAShK-u paralajmëron grevë dyorëshe të premten
Edhe Rumanisë po i ikin mjekët
Skandaloze: Me 3 diploma universitare shtetërore por i papunësuar
Kosovarët ia mësyjnë psikiatrisë
"Mjekët dhe infermierët ikën në Gjermani", Rama replikon ashpër me komentuesin
Ikën 525 mjekë: Shëndetësia kroate, para kolapsit
Portali Kosova Sot plason një lajm të rremë kundër Mjekëve dhe kundër QKUK-së
Dr.Fatmir Salihu: Parafimoza
Më 9 prill të vitit 1999, nën udhëheqjen e Agim Ramadanit, gjatë Betejës së lavdishme të Koshares, t...
Më shqetësoi lajmi për tentim sulmi të mbrëmshëm ndaj z. Berat Buzhala. Është veprim i ulët dhe meri...
Deputetët s’mund t’i bindin kirurgët për ndërprerjen e grevës
Burnout Sindromi te Kirurgët e Përgjithshëm të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës
Edhe kjo ndodhë! Xhelal Sveçla, ushtrues detyre i Ministrit të Brendshem, me Vendim të veçantë, ua p...
Reagim nga Ministria e Shëndetësisë Prishtinë, 7 prill 2020 Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti K...
Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili
Sa herë vizitoheni te mjeku në Zvicër
A Trainer Answers: What's the Best Workout For Losing Weight?
Operacion i rrallë urologjik në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës
“Wiener Linien” ua vazhdon biletat studentëve deri në shtator
Këto janë shenjat që tregojnë se vuani nga depresioni
Terapia që po aplikon Gjermania ndaj coronavirusit, që mund të shpëtojë jetë
Keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publik
OBSH i bën thirrje Shqipërisë dhe gjithë botës të rrisin numrin e infermierëve në dekadën në vijim
Uran Ismaili: Shpresoj që Gjykata Kushtetuese do të marrë vendim shpejt dhe në favor të mjekëve
Australia merr shembull Kosovën rreth Koronavirusit
Vitaminat
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
Vipera
E pranon edhe Trump: New York një katastrofë, hotele e stadiume do kthehen në spitale
I dashur Albin, Aq sa Ti e ke zor t'i kërkosh falje LDK-së dhe ta kthesh Agim Veliun, po aq zor...
Ja cili shtet i paguan më së shumti në botë Mjekët
Objekti ku gjendet Sindikata e Shëndetësisë dyshohet se është pronë e Blerim Sylës
“Tageszeitung” e Berlinit lavdëron ministrin Arben Vitia: transparent, i hapur, gjithëpërfshirës
Ismaili: Kosova mund të mbetet pa mjekë pas vendimit të Kushtetueses
Mospërfillja e gjykatës
Dr.Gani Bajraktari: Të lumtë (bravo) Dr.Arbër Morina për futjen e kësaj metode për herë të parë në K...
Spitali i Vushtrisë po e mbingarkon QKUK-në me raste të cilat kanë mundur të kryhen në Spitalin e Vu...
Gabimi që ka bërë Gjykata Kushtetuese në raport me Ligjin e pagave
26 foshnje, për 24 orë në Gjinekologji
Duda Balje: do të doja të bëhesha Kirurge
Rukiqi: Vendimi për rritje të pagave ka qenë i gabuar
80% e Mjekëve të anketuar janë gati të....
Urologët janë akoma në grevë
Mos e ngrini një person që i bie të fikët
Situata me Coronavirusin duhet te menaxhohet maksimalisht nga institucionet e vendit dhe nga vet qyt...
Përdorimi i paautorizuar i pasurisë
What is this !?
Jeta apo Kushtetuta? Drejtori i IKSHP arsyeton masat për parandalimin e COVID-19
Ish-luftëtari britanik i UÇK-së përkrah grevën e kirurgëve
Kajsia ilaç për zemrën
Më mirë këtu atje? Flet mjeku kosovar, i cili qe 10 vjet punon në Gjermani
Ambasada e Kosovës në Austri ua uron festën e Fitër Bajramit!
Bullgaria në prag të krizës shëndetësore, mjekët dhe infermierët synojnë Gjermaninë dhe Austrinë
Kirurgët janë pasuri kombëtare e një shteti!
Grafitët më emocionues për pandeminë në të tërë botën |Revista Monitor
Si ta përmirësoni frymëmarrjen Me kusht që infektoheni me COVID-19 – Gazeta Koha Jone
Rrezikimi i trafikut publik
Shkencëtarët izraelitë: Jemi një javë larg zhvillimit të vaksinës kundër koronavirusit
Sot vizitova Ferizajin për të shprehur personalisht mirënjohjen ndaj personelit shëndetësor, që me p...
‘Hello’, distancim social. Mirupafshim shtrëngim duarsh |Revista Monitor
Shtohet numri i të shëruarve, deri tani në Kosovë, konfirmohen 23 të shëruar me Covid-19 Ka arritur ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Çfarë ofrojnë mamitē për kujdesin tuaj pas lindjes?

Mon Mar 4 , 2019
Periudha e puerperiumit (lehonisë) zgjatë përafërsisht 6 deri në 8 javë. Në këtë periudhë Mamitë janë përgjrgjëse pêr: • Evaluimin kontinual dhe menagjimin e gjendjes së gruas ( të ofroj siguri te nëna që ajo të parashtroj pyetje nëse ka nevoj, të ofroj konsultimet dhe mësimet e nevojshme) • Ofron […]