Rama sqaron shpërblimin për mjekët që luftojnë COVID-19, ja kush përfiton

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se cilat do të jenë kategoritë e bluzave të bardha që do të përfitojnë shpërblimin prej 1000 eurosh për punën e tyre në përballjen me COVID-19.

Rama shprehet se 1000 euro do të marrin mjekët e infermierët në vijën e zjarrit, pra bluzat e bardha në spitalet COVID 1 dhe 2 dhe ata në autoambulanca.

“Unë e kam thënë shqip që do të paguajmë 1000€ mbi pagën për mjekët e infermierët në Vijën e Zjarrit! Kush ka ngatërruar vijën e zjarrit në spitalet Covid e në autoambulanca, me detyrën e bluzës së bardhë në territor, duhet të kthjellohet e të mos turpërojë bluzën e bardhë!“, shkruan kryeministri.

Rama thotë më tej se “kush i nxit nga jashtë kërkesat për shpërblime pa asnjë sens bën politikën e mbrapshtë që ka bërë gjithnjë dhe do ndëshkohet nga populli, kush nga brenda bëhet mashë politike cënon misionin e shenjtë e moralin e bluzave të bardha në këtë luftë dhe nuk do të justifikohet në vijim!”

(Visited 2 times, 1 visits today)

Related posts:

Nga këto komuna të Kosovës janë 216 të infektuarit me COVID-19
40 të shëruar nga coronavirusi i ri
Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Albin Kurti mbështet Ziadin Selën
Napoli dhe Milan i ndajnë pikët (VIDEO)
Testohen 493 mostra, numër rekord i rasteve me COVID-19
Napoli – Milan, mbyllet pjesa e parë me dy gola të shënuar (VIDEO)
E solla Ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe ngase kisha guxim
Leicesteri humb nga Bournemouthi dhe e rrezikon kualifikimin në Ligën e Kampionëve (VIDEO)
Presidenti Thaçi ka udhëtuar për në Hagë
Formacionet zyrtare: Napoli – Milan
Nuhiu i kënaqur me barazimin ndaj Prishtinës
Belgjika vendos ‘vija të kuqe’ për qytetin Leicester të Anglisë
Armend Dallku flet pas barazimit ndaj Dritës
Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i presidentit Rugova
Prizren, arrestohen për mosrespektim të masave kundër pandemisë dhe për kanosje të policëve
12 persona të kthyer nga Kosova në Austrinë e Epërme, kanë rezultuar me koronavirus
Pa fitues mbyllet derbi mes Prishtinës dhe Dritës
Lewis Hamilton korr fitoren e parë në vitin 2020
Totenhami tregohet i fortë për Arsenalin (VIDEO)
Moti në 5 ditët e ardhshme, ja kur priten reshje shiu
Gjilani mposht Drenicën dhe i afrohet kreut të tabelës
VIDEO: Tensione në Serbi
Prishtina po e mposht Dritën
Ushqimet që parandalojnë humbjen e kujtesës
Tottenham – Arsenal, mbyllet pjesa e parë me dy gola të shënuar (VIDEO)
Gjilani e mbyll pjesën e parë me epërsi të dyfishtë ndaj Drenicës
Komoran, hajnat tentojnë të vjedhin arkën
Avdullah Hoti flet rreth takimit të sotëm virtual me presidentin serb
Pse nevojitet konsumuar mjaltë çdo ditë?
Formacionet zyrtare: Prishtina – Drita
Jemi gati në limitet e kapaciteteve shëndetësore
Tottenham – Arsenal, publikohen formacionet zyrtare (FOTO)
Fiorentina insiston për Marcus Thuramin
COVID-19, Këshilli i Sigurisë vendos për masa rigoroze, s' e përjashton shpalljen e gjendjes së jash...
Këshilli i Sigurisë vendos për masa rigoroze kundër COVID-19, s' e përjashton shpalljen e gjendjes s...
Bashkësia Islame e Kosovës pezullon të gjitha aktivitetet fetare në të tëra xhamitë e vendit
Conte e dëshiron Kanten në Inter
Wolvesi e mposht me lehtësi Evertonin (VIDEO)
Aeroporti "Adem Jashari", arrestohet shtetasja e Shqipërisë
301 pacientë me COVID-19 po trajtohen në QKUK dhe në spitalet rajonale
Reagon kardiologu shqiptar në Gjermani, për situatën epidemiologjike në Kosovë
Istog, burri rrah gruan dhe e dëbon nga shtëpia
Gjakovë, dasmë me 130 persona, arrestohet pronari i restorantit
Arrihet pajtimi për agjendën e dialogut më 16 korrik
3 të plagosur me armë zjarri në Mitrovicë
Në Zvicër 85 raste të reja me COVID-19
Prishtinë, fyen prindërit dhe kërkon para prej tyre
Zgjidhja finale kërkon guxim politik dhe angazhim në frymën e kompromisit
Tentim rrëmbimi i një vajze në Fushë-Kosovë
18 pacientë me COVID-19 duke u trajtuar në Spitalin e Gjakovës
Detaje si u shfrytëzua seksualisht 17 vjeçarja nga kultivuesit e drogës
18 pacientë në COVID-19 duke u trajtuar në Spitalin e Gjakovës
Këshilli Shtetëror i Cilësisë s' akreditoi disa kolegje private
4 të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri
Kapet me armë me silenciator në qytet
Në Spitalin e Pejës 9 pacientë në oksigjenoterapi, një në gjendje të rëndë
Kosova në vendin e tretë në Evropë me numër të të infektuarve me coronavirus
Konsullata e Kosovës në Kanada me lajm të rëndësishëm për qytetarët nga Kosova
Marrëveshja është esenciale për sigurinë dhe stabilitetin e rajonit
Trump për herë të parë me maskë në publik
Malishevë, pas vdekjes konfirmohet se ishte i prekur edhe nga COVID-19
Gjendja e jashtëzakonshme s’do të ndalonte përhapjen e virusit
Protesta masive në Bullgari, presidenti kërkon dorëheqjen e kryeministrit
Hoti e Vuçiq zhvillojnë sot takim virtual, rinis dialogu Kosovë-Serbi
Moti sot, me diell e pjesërisht i vranët
Sipërmarrësi shqiptar në Londër, fitues i çmimit “ICT Startupi i Vitit”
Kush kthehet nga Ballkani në Gjermani, vlejnë rregullat e karantinimit
Atletico Madrid fiton me një lojtar më pak ndaj Betisit (VIDEO)
Sërish mbi 200 të infektuar me COVID-19 brenda 24 orëve
Ronaldo e shpëton Juventusin nga humbja (VIDEO)
Sa është i sigurt udhëtimi me avionë në kohë pandemie?
Rastet e reja sot, këto janë komunat e prekura më së shumti
Edhe 71 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë
Edhe 4 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë
Vazhdojnë inspektimet nëpër lokalet e Prishtinës
Belgjika vendos ‘vija të kuqe’ për qytetin Leicester të Anglisë
Atalanta e mbyll pjesën e parë me epërsi ndaj Juventusit (VIDEO)
Vetura godet dy persona në rrugën “Bill Klinton”
Parashikimi i motit për nesër
Dielli do të lind përsëri
Barcelona me fitore minimale ndaj Valladolidit (VIDEO)
Në Gjermani, vaksina kundër Covid-19 testohet tek 4 mijë vullnetarë
Roma fiton ndaj Brescias (VIDEO)
Nesër rifillon qarkullimi në një pjesë të autostradës ‘Arbën Xhaferi’
Një vaksinë kundër COVID, përballë mëdyshjesh dhe rezistencës
Formacionet zyrtare: Juventus – Atalanta
Hykmete Bajrami kërkon që fokusi të jetë në rimëkëmbjen ekonomike
Në Austri bie sërish numri i të infektuarve
Deputeti që sot rezultoi pozitiv me COVID-19, dje ishte i pranishëm në seancën e Kuvendit
Sheffieldi e mposht me lehtësi Chelsean (VIDEO)
Pandemia ka nevojë për përgjigje globale
Vidal e kalon në epërsi Barcelonën (VIDEO)
Në mesin e 8 viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, edhe një 24 vjeçare
Gazeta zvicerane shkruan për kosovarët që bëjnë plane për t`i ikur karantinës
Deputeti i AAK-së infektohet me COVID-19
Lazio humb nga Sassuolo dhe i zbeh gjasat për titullin e kampionit (VIDEO)
Oda Ekonomike Amerikane shqetëson për gjendjen ekonomike në vend
Valladolid – Barcelona, formacionet zyrtare (FOTO)
Politikanët amerikanë e shohin Tik-Tok si një kërcënim, ja çfarë thonë specialistët për të
Te Juventusi mësova mentalitetin fitues

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *