Rastet e reja me koronavirus, janë nga këto komuna dhe fshatra

loading...


, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, janë shënuar 645 raste pozitive, ndërsa 353 pacientë janë shëruar, njofton Gazeta Blic.

Poashtu në 24 orët e fundit, nga ky virus kanë humbur jetën, 12 persona.

janë nga komuna Prishtinë 248 raste, Prizren 53 raste, 42 raste, Gjakovë 33 raste, 33 raste, 28 raste, Ferizaj 24 raste, Lipjan 20 raste, Fushë- 19 raste, 15 raste, 15 raste, 13 raste, 11 raste, Drenas 11 raste, 11 raste, 11 raste, 10 raste, 10 raste, 9 raste, 8 raste, Dragash 7 raste, 4 raste, Shtime 3 raste, 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Graçanicë, Hani i Elezit, Junik, dhe Zubin-Potok.

Njoftimi i plotë:

1.542 TESTIME, 353 TË SHËRUAR DHE 645 RASTE ME !

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.542 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 645 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 12 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: 2 raste (80, 72 vjeç), 2 raste (88, 75 vjeç), 1 rast (85 vjeç), Ferizaj 1 rast (76 vjeç), Gjakovë 1 rast (68 vjeç), 1 rast (53 vjeç), Prishtinë 1 rast (86 vjeç), Prizren 1 rast (82 vjeç), 1 rast (80 vjeç), Shtime 1 rast (71 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 34.940 raste nga 132.728 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 926 raste të vdekjes.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 353 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 21.396 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 12.618.

janë nga komuna Prishtinë 248 raste, Prizren 53 raste, Mitrovicë 42 raste, Gjakovë 33 raste, 33 raste, Gjilan 28 raste, Ferizaj 24 raste, Lipjan 20 raste, Fushë- 19 raste, 15 raste, 15 raste, 13 raste, Deçan 11 raste, Drenas 11 raste, 11 raste, 11 raste, Rahovec 10 raste, 10 raste, 9 raste, Pejë 8 raste, Dragash 7 raste, 4 raste, Shtime 3 raste, 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Graçanicë, Hani i Elezit, Junik, dhe Zubin-Potok.

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë! Mbani higjienën!

Respektoni distancën!Postime të ngjashme