Fri. Jun 24th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Edhe pse i shkëlqyeshëm, vaji i kokosit s’ është gjithmonë i përshtatshëm për përdorim.

Vaji i kokosit është rreth 90 për qind yndyrë e ngopur, e cila është një përqindje më e lartë se gjalpi (rreth 64 për qind yndyrë e ngopur) dhe yndyra e viçit (40 për qind). Shumë yndyrë e ngopur në dietë është e pashëndetshme pasi ngre nivelet e kolesterolit të keq, LDL, i cili rrit rrezikun e sëmundjes së zemrës.

Më poshtë ua sjellim momentet kur duhet ta evitoni vajin:

Po qe se jeni duke u përpjekur të humbni peshë

“Vaji i kokosit është shumë kalorik”, pohon autori i Dietës së Ndryshimit të Vogël, Carrie Gans, për womenshealthmag.com. Me 117 kalori për lugë gjelle, vaji i kokosit mund të krahasohet me ullirin. Kjo s’ do të thotë që duhet ta shmangni plotësisht, thjesht i kushtoni vëmendje sasisë, si me të gjitha ushqimet e tjera, shkruan KP.

cdn.cliqueinc.com cache posts 242349 how to apply coconut oil to hair 242349 1510863312719 main.700x0c 8a8494a266b644baaac9f329a143d840

Po qe se keni plagë të hapura

“Po qe se bie në kontakt me një gërvishtje ose një plagë të hapur, vaji i kokosit mund të shkaktojë kruajtje, acarim të lëkurës dhe skuqje”, thotë Joshua Zeichner, shef i kërkimeve dermatologjike në klinikën Mount Sinai në Nju Jork.

Kur rreziteni

Megjithëse vaji i kokosit ofron mbrojtje të butë nga rrezatimi UV (faktori vlerësohet në 8), s’ është aspak një shkallë e mjaftueshme e mbrojtjes për lëkurën tuaj. Po qe se dëshironi të ushqeni lëkurën tuaj, mos ngurroni të kombinoni vajin e kokosit me kremin kundër diellit.

Coconut Oil Jar 1296x728 Header

Gjatë dushit

Vaji i kokosit, si çdo vaj tjetër, është mjaft i yndyrshëm në lëkurë Po qe se s’ fërkohet mirë. Po qe se e transferoni atë në një dush ose vaskë, rrezikoni të rrëshqisni. andaj, jini të kujdesshëm.

Scientists Discover Coconut Oil Exterminates 93 Percent Of Colon Cancer Cells In Two Days

Kur gatuani në temperatura të larta

Vaji i parafinuar i kokosit arrin pikën e djegies në afërsisht 150 gradë Celsius. Nga ana tjetër, vaji i kokosit i rafinuar mund të përballojë temperatura deri në 230 gradë Celsius. Kushtojini vëmendje llojit të vajit të kokosit që përdorni përpara se të filloni të gatuani.

[ad_2]

Leave a Reply

You cannot copy content of this page