Rastet pozitive me koronavirus vijnë nga këto komuna


Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 704 persona, raporton Gazeta Blic.

Rastet pozitive janë nga komuna 271 raste, 46 raste, Fushë- 41 raste, Gjakovë 34 raste, Ferizaj 31 raste, Gjilan 30 raste, Lipjan 29 raste, 28 raste, Prizren 27 raste, 26 raste, 17 raste, 17 raste, Drenas 15 raste, Malishevë 15 raste, 13 raste, 10 raste, 8 raste, 7 raste, Shtime 7 raste, Viti 7 raste, 4 raste, 4 raste, 4 raste, 4 raste, 4 raste, 3 raste dhe Dragash 2 raste.

Njoftimi i plotë:

1.651 TESTIME, 391 TË SHËRUAR DHE 704 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-, janë testuar gjithsej 1.651 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 704 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 9 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. janë nga komunat: 2 raste (84, 72 vjeç), 2 raste (82, 76 vjeç), Drenas 1 rast ( 64 vjeç), Ferizaj 1 rast ( 81 vjeç), Gjakovë 1 rast ( 77 vjeç), 1 rast ( 78 vjeç) dhe 1 rast ( 83 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 36.253 raste nga 135.969 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 948 raste të vdekjes

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 391 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 22.137 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 13.168.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 271 raste, 46 raste, Fushë- 41 raste, Gjakovë 34 raste, Ferizaj 31 raste, Gjilan 30 raste, Lipjan 29 raste, 28 raste, Prizren 27 raste, 26 raste, 17 raste, Suharekë 17 raste, Drenas 15 raste, Malishevë 15 raste, 13 raste, 10 raste, 8 raste, Klinë 7 raste, Shtime 7 raste, Viti 7 raste, 4 raste, 4 raste, 4 raste, 4 raste, Rahovec 4 raste, 3 raste dhe Dragash 2 raste.

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë! Mbani higjienën!
Respektoni distancën!Postime të ngjashme