Rasti i parë me AH1N1 në Durrës

Identifikohet rasti i parë me virusin AH1N1 në spitalin e Durrësit.

Panorama shkruan se bëhet fjalë për një pacient që ndodhet në këtë spital, një burrë rreth 60-vjecar identifikuar si K. Beçka.
Mësohet se ai ndodhet prej tre ditësh ne repartin e Reanimacionit te Kirurgjise në spitalin e Durrësit.
Viktima e fundit e prekur nga AH1N1 është një e moshuar nga Shkodra, ndërsa tre rastet e tjera ishin një nga Tirana dhe dy nga Elbasani. Nderkohe qe specialistet kane bere apel per vaksinim duke thene se nuk ka vend per panik.

Related posts:

Projektligji, Mjekëve dhe Infermierëve u heqet e drejta e dypunësimit
QKUK- Shskuk info updated their cover photo.
Dark urine could indicate a liver problem
Supertalentja shqiptare mahnitë jurinë me lëvizjet e saj në “Das Super Talent Germany”
Gjatë fundjavës dhe sot kam kontaktuar dhe biseduar në telefon me të gjithë kryetarët e komunave të ...
QKUK dhe Spitalet Rajonale me mungesë të Anesteziologëve
Çka është Paga minimale?
Ulet numri i viktimave në Itali. Vazhdon bilanci negativ në Britani e SHBA
What Are 10 Types Of Patients From A Doctor’s Point Of View?
Në Suharekë, aparat elektronik hyrje- daljet punëtorëve shëndetësorë
Infermierët nga Shqipëria e Kosova favoritë për punësimin në Gjermani
Sot pritet vendimi për Ligjin për pagat
Epidemiologu Dedushaj thotë se numri i vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë do të rritet
At height of pandemic, 1.4 million US health workers lose jobs
Historia e një foto që ndryshoi botën
Ja sa dënohet puna e detyruar!
Ja sa dënoheni nëse i braktisni personat e paaftë
Çka është Demenca alkoolike? - Kush e shkakton Demencën alkoolike?
3 vitet e fundit 3500 infermierë janë larguar nga Shqipëria, sindikata: Në fshatra ndjehet mungesa
Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta
Terapia që po aplikon Gjermania ndaj coronavirusit, që mund të shpëtojë jetë
Pse në Kosovë nevojitet të promovohet motoja "Rri në shtëpi"?
Kinë – Rritet në 812 numri i viktimave nga koronavirusi
Ligji i Pagave: Nesër mblidhen Këshillat Drejtues të tri sindikatave
Psikokirurgjia, të jesh kirurg pa bisturi!
Deklarata e Departamentit të Shtetit se nuk ka asnjë plan sekret për shkëmbim të territoreve shuan z...
Ja mundësitë natyrale për luftimin e tensionit të lartë
Venosklerozë
https://bjanaesthesia.org/ar…/S0007-0912(20)30200-2/fulltext
Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital
Qepët mund të ulin rrezikun për sulme të zemrës
Dyfytyrësia e disa Portaleve dhe Gazetave ndaj Mjekëve dhe Infermierëve
Gjysmë milion euro ryshfet nga mjekët gjermanë
Në ditën botërore të gruas shuhet një grua, një nënë dhe një mjeke
Vertebrat Torakale
Ja sa dënoheni nëse bëni sulm seksual
Shkrimtari shqiptar Julian Zhara fiton çmimin “Lermontov” në Itali
Skandaloze: Rreth 40 mjekë të përgjithshëm të papunë në Komunën e Gjilanit
Mjekët apel prindërve: Mbani fëmijët larg telefonit!
Ku zhvillohet dializa peritoneale?
Vampirizmi energjetik
Çfarë përfitimi do të keni nëse keni vendosur të lini duhanin?
Ekipi i Sigurisë Diplomatike ndihmon në riatdhesimin e shqiptarëve
Sot bëhën 21 vite nga masakra e Izbicës, ku forcat ushtarake, policore serbe vranë mizorisht 147 shq...
Rëndohet situata në Turqi rritet numri i të vdekurve
Kurz beson në hapjen e shpejtë të kufijve
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim...
Ja pse patatet e skuqura janë kancerogjene
Moslajmërimi i personit të akuzuar nga tribunali ndërkombëtar penal
Gripi në shkollë, Mjekët: Përhapet me shpejtësi
Tetë zakone të këqija që dëmtojnë sistemin tonë imunitar
Historia e mjekësisë
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot në takim amb...
Na mbyti xhelozia. 1. Në Shqipëri u çmendën nga xhelozia pse Kryeministri Edi Rama e bëri gjestin ...
12 të rinj sot, shërohen 30% e të prekurve nga koronavirusi
Reagim nga Ministria e Shëndetësisë Prishtinë, 7 prill 2020 Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti K...
Vincent Sëmundja
Ja sa mish pule konsumojnë shqiptarët në vit!
Mjekët, të pa interesuar për të punuar në këtë repart të Spitalit të Gjakovës
Drinking This Kind of Tea Could Help Shed Those Last Few Pounds
Disa ushtrime për gratë shtatzëna
Mosha mesatare e punëtorëve shëndetësorë në Kosovë ka shkuar në 57 vjeç
Ja çka shkruan Milaim Zeka për fjalorin e Kadri Veselit
Të dështuarit që fajësuan SHBA-të për pazotësinë e tyre, sot duhet t’u kërkojnë falje të gjithë qyte...
Some drugs
Nga 1 janari paga më të larta për 10 për qind në arsim dhe shkencë
Mjekët po braktisin Kosovën dhe Preshevën. Vendet e tyre po i zënë serbët nga Pcinja
“Kemi 4 pacientë të intubuar dhe 7 me oksigjen”, Manastirliu flet për kurbën e COVID-19: Është zbutu...
Metodat moderne për kujdesin ndaj lëkurës
Raporti i kinezëve: Koronavirusi është dinak, por shkatërrohet në 57 gradë
Dr.Desaret Murati: Në të ardhmen vrasësi numër 1, rezistenca ndaj antibiotikëve
What is this !?
Çka është Demenca e përzier?
Kreu i Sindikatës së mjekëve në Kosovë: Ministria e Financave po na bën presion për reduktimin e lis...
Policët do të paguhen për rrezikshmëri e mjekët akoma jo
Pjesëmarrja në turmë që kryen vepër penale dhe huliganizmi
Sëmundja Huntington
Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat
Ky është fshati i bukur shqiptar ku jetohet në Grevë (Foto)
Qytetarë të dashur! Ju lutemi ti përmbaheni rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe mos dilni në gr...
Vendimin për shqiptimin e masave ndëshkuese për shkeljen e detyrave të punës
Ja sa persona në Shqipëri janë të diagnostikuar me Diabet
Çka është Transplanti i veshkave?
Duhani dhe shikimi
Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë
Pse Oda e Mjekëve nuk reagon ndaj deklaratës së Milaim Zekës?
Rritet numri i personave të prekur me kancer
80% e Mjekëve të anketuar janë gati të....
Viripotent
Infemierët janë dora e djathtë e mjekut
Patate kundër njollave të zeza në fytyrë
Mungesë e barnave jetike për pacientët
Athinë, fitojnë ambientalistët. Tarraca e hotelit luksoz që “fsheh” Akropolin do të prishet |Revista...
Stadet e demencës
Me keqardhje mësova lajmin për vdekjen e profesorit dhe demografit të njohur, Rifat Blaku. Ai ishte ...
Pacientët po shkojnë në Mjekësi Familjare jo për kontrollë por për Diklofen, Dexason dhe Diazepam
Donning gear to protect against COVID-19
Mjeku shqiptar nga Maqedonia po mahnitë Zvicrën
Rriten të hyrat vetanake në QKMF-në e Vushtrrisë
Udhëtim nga divani në 7 plazhe të mrekullueshme në botë |Revista Monitor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kur të mësoni përfitimet e kësaj perimeje nuk do e ndani nga tryeza

Sat Feb 9 , 2019
Rrepa është një perime rrënjore, që disa njerëz e pëlqejnë dhe disa jo. Ajo është radhitur si një ndër perimet më të shëndetshme. Rrënja e trashë si dhe gjethet e rrepës (kur janë të reja) janë pjesët e ngrënshme të kësaj perimeje. Rrënjët e rrepave mund të jenë në formën […]