Reagon Ministri i Shëndetësisë në lidhje me sulmin terrorist në dy xhami të Zelandës të Re

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili ka reaguar përmes rrjetit social facebook ku shkruan se është thellë i tronditur nga lajmi i kobshëm për sulmin terrorist në dy xhami të Zelandës të Re.
Postimi i plotë i Ministrit Ismaili

Thellë i tronditur nga lajmi i kobshëm për sulmin terrorist në dy xhami të Zelandës të Re, i cili mori jetët e 49 njerëzve dhe plagosi shumë të tjerë. Kosova sot bashkëndjen me familjarët e viktimave dhe shtetin e Zelandës së Re për këtë sulm makabër kundër tolerancës, bashkëjetesës dhe multikulturalizmit.

Related posts:

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala
Mjeku shqiptar në Angli: Pacientëve shqiptarë me COVID u flas shqip
Mjekët austriakë vazhdojnë ndihmën për fëmijët shqiptarë
Dr.Leard Berdica: Këshilla për familjarët e pacientëve dhe për Kirurgët
Pse Bota dhe Mjekësia ka frikë nga viruset!
Dr.Artan Koni: COVID19...gjendja është serioze, por s’ka vend për panik
Zëvendësministri i Shëndetësisë Dr.Rrustem Musa nuk shpenzoi asnjë euro për udhëtime zyrtare e telef...
Sistemi i drejtësisë fajtor për ikjen e Infermierëve nga Kosova!?
Dr. Istref Plakolli: Përndjekja e mjekëve
Sot dita botërore e shëndetit, sa është pritshmëria për të jetuar e shqiptarëve, si krahasohet me Eu...
Lëkura e mandarinave ju ndihmon të zgjidhni këto probleme
113 të vdekur nga koronavirusi në Itali vetëm në 24 orët e fundit
Ikja e trurit: A do t’i fikë dritat mjeku i fundit që largohet nga Kosova?
Çaji i gjelbër dhe obeziteti
Skandaloze: Pacienti nga Suhereka udhëzohet direkt për Prishtinë pa u dërguar fare në Spitalin e Pri...
Shabanhaxhaj zgjat kontratën me skuadrën nga Austria
Çka është Shëndeti?
Disa faktorë që ndikojnë në masë të caktuar në rritjen e tensionit arterial
Historia e saj bëri xhiron e rrjetit, rrëfehet infermiere Valbona: Asnjëherë nuk dorëzohem
Ndikimi i barnave në shenjat vitale
Një shqiptar në Gjermani vdes si pasojë e koronavirusit
Sakrifikimi i jetës familjare dhe Mjeku
Virilizëm - Fjalori Mjekësor
https://www.massgeneral.org/…/new-insights-on-how-the-brain…
Kosovë/ 184 të infektuar me koronavirus, 5 të vdekur dhe 30 të shëruar
Ndërmarrja e shqiptarit “Pije Vendore” ndihmon të pastrehët në Wels
Holandezët gjejnë zgjidhjen ideale për të darkuar në distancë sociale – Gazeta Koha Jone
Ndikimi i ndërhyrjeve estetike në jetën psikike dhe emocionale të pacientëve
Gjermania lehtëson procedurat për punësim, mjekët lëshojnë Kosovën
Në 21-vjetorin e rënies, sot kujtojmë dy Heronjtë e Kombit, Sami Plakollin e Hajdini Halitin, të cil...
Kanella bën mrekulli në trupin tuaj!
Dëgjoje shpirtin e Anton Çettës, dëgjoje Anton Qunin, Albin 😢. Njerëzit e mëdhenj i kanë fal gjaqet...
SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Sot me 30.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare ...
Nga jelekverdhët tek mjekët e zemëruar, protestuesit francezë kundër reformave të Macron
Vir
Dr.Ibrahim Maliqi: Qeveria Kurti duhet të ketë kujdes, në të kundërtën shpresa vdes bashkë me të
Rriten të hyrat vetanake në QKMF-në e Vushtrrisë
Skandaloze: Pacientët me infeksione urinare po udhëzohen në Emergjencë (te Urologu ose Kirurgu)
6 këshilla për motivimin
Marrja apo asgjësimi i vulave zyrtare ose i shkresave zyrtare
Kujdes, mos flini kurrë më shumë sesa 8 orë në ditë
Dr.Istref Plakolli: Ligji për paga ishte karrem i PAN-it për të vjedhur votën e shërbyesit publik
Ikja e mjekëve jashtë Kosovës/ Komuna e Suharekes hap konkurs për gjinekolog por asnjë aplikantë
Çka shkaktohet tjetër përveç infeksioneve në leukemi?
Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi
Gjatë fundjavës dhe sot kam kontaktuar dhe biseduar në telefon me të gjithë kryetarët e komunave të ...
Njoftim lidhur me faljen e Fitër Bajramit në Zvicër
Kurti uron Fitër Bajramin, në veçanti uron mërgimtarët që s' munden të vijnë kësaj here në Kosovë
Jeta e heroit Ismet Asllani ishte e mbushur me vepra trimërie për Kosovën, kur më së shumti i duhesh...
Kosovarët ia mësyjnë psikiatrisë
Lamtumirë Cigare!!!
Dr.Përparim Ramusa: Albin Kurti i ka dy mundësi
Komiteti Teknik i Ekspertëve: S’gjejmë arsye të ndryshojmë strategjinë e testimeve për COVID-19
Situata epidemiologjike me influencë sezonale 2018/2019 në Kosovë
KOMUNIKATË Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit,...
Pastrimi sezonal përmirëson shëndetin tuaj
Mjeku shqiptar rrëfen përvojat personale nga fronti kundër virusit në Itali
Gazeta Infermierët: Sylës i shkoj jeta duke kërcënuar
Ja sa dënohet puna e detyruar!
Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital
Zbulimi i fshehtësisë zyrtare
Amanit, arsimtar, prindër, kujdes!
29 të infektuar në qendrën e shpërndarjes së postës në Hagenbrug të Austrisë
Ja çfarë punëtorie u mbajt në IKSHPK!
Nëse doni të shmangni sëmundjet e zemrës filloni nga kujdesi për dhëmbët
Shtatzënia dhe kontracepsioni te femrat me lupus
Basri Lenjani: shumica e rasteve që udhëzohen për në Emergjencë mund të trajtohen nga mjeku familjar
Punonjësi i zyrave në të ardhmen!
Armend Shkoza: Qasja e Grenellit e dëmshme për Kosovën
Shërbimi inteligjent “Shin Bet”: Izraeli neutralizoi 560 sulme terroriste në vitin 2019
Mjeku që operoi presidentin Thaçi me dedikim emocional për të
Skandaloze, Sindikata e Shëndetësisë kërcënon anëtarët se kush largohet do t’i hiqet shujta e mëngje...
As raca dhe as klasa shoqërore nuk përcaktojnë inteligjencën tek foshnjat
Ilaçi më i shtrenjtë në botë kushton 2.1 milionë dollarë
20 mijë e 972 analiza, për katër ditë në QKUK
Zinku- motori i enzimeve
Mbështetja e mërgatës për tejkalimin e COVID-19
"Mu shterrshin sytë nëse pushoj Lirinë tënde me ëndërrue Mallkue qoftë gjaku im Po qe se m’vras...
Vezikofiksim
Sulmi ndaj personit zyrtar
OBSH: Duhanpirja vret çdo vit 7 mln njerëz
Nefrologjia
Hetimi për “Sterilizimin”, Koni dëshmon në SPAK: Koncesion korruptiv
7 Tips Better Ways to Remove Acne on Your Face
Miq, Ju ftoj të më ndiqni sonte, nga ora 21:50, në emisionin “Open” në Top Channel. Aty do të flas ...
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
Të afërmit e pacientëve shqiptarë
PESË PACIENT TË SHËRUAR NGA COVID-19! Sot me 31.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare ...
New treatment extends lives of people with most common type of liver cancer
Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë
Arrestohet pasi sulmoi doktorin në vendin e punës
Mundësimi i kundërligjshëm i ushtrimit të profesionit, veprimtarisë ose detyrës
Katër përfitimet kryesore të suplementeve të kolagjenit
Inteligjenca Artificiale, platforma izraelite Invertex u skanon trupin dhe u tregon masën e veshjeve
Ish-luftëtari britanik i UÇK-së përkrah grevën e kirurgëve
Të jesh mjek, mësues, profesor, gjykatës, inxhinier në Kosovën tonë!!!
Sot dëshiroj të uroj përzemërsisht te gjithë besimtarët e krishterë, Gezuar Pashkët! Harmonia e tole...
“Imami thërret për lutjet në Ramazan, me anë të Aplikacionit”
Pa alpinistë, më e thjeshtë! |Revista Monitor
Furrtarët e Kosovës, të njohur në gjithë rajonin për traditën e pasur dhe bukën e shijshme që përgat...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Qepët mund të ulin rrezikun për sulme të zemrës

Fri Mar 15 , 2019
Antioksidantët dhe kompozimet që gjenden në qep luftojnë inflamacionin, ulin trigliceridet dhe reduktojnë nivelet e kolesterolit – të gjitha prej tyre që ulin rrezikun e sulmit në zemër. Përbërësit e fuqishme anti-inflamatore mund të ndihmojnë gjithashtu në reduktimin e presionit të lartë të gjakut dhe mbron kundër mpiksjes së gjakut, […]