Rekord rastesh me koronavirus në Prishtinë


349 raste të reja me koronavirus janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në , raporton Gazeta Blic.

janë nga komuna 349 raste, 56 raste, Ferizaj 55 raste, 53 raste, Fushë-Kosovë 44 raste, Gjakovë 40 raste, Gjilan 29 raste, Lipjan 28 raste, Mitrovicë 18 raste, 18 raste, 14 raste, Shtime 12 raste, 11 raste, 10 raste, 10 raste, 10 raste, 8 raste, 8 raste, Drenas 7 raste, 5 raste, 5 raste, Skenderaj 5 raste, Dragash 2 raste, 2 raste, 2 raste, 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Kllokot, Novobërdë, Shtërpcë dhe .

Njoftimi i plotë:

1.816 TESTIME, 677 TË SHËRUAR DHE 807 RASTE ME !

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-, janë testuar gjithsej 1.816 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 807 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 14 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. janë nga komunat: Ferizaj 3 raste (87, 78, 56 vjeç), Fushë-Kosovë 2 raste (69, 51 vjeç), Prishtinë 2 raste (77, 73 vjeç), Gjilan 1 rast (77 vjeç), 1 rast (87 vjeç), Mitrovicë 1 rast (73 vjeç), 1 rast (85 vjeç), 1 rast (70 vjeç), Shtime 1 rast (61 vjeç) dhe 1 rast (71 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 32.022 raste nga 125.792 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 874 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 677 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 19.024 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 12.124.

janë nga komuna Prishtinë 349 raste, Podujevë 56 raste, Ferizaj 55 raste, 53 raste, Fushë-Kosovë 44 raste, Gjakovë 40 raste, Gjilan 29 raste, Lipjan 28 raste, Mitrovicë 18 raste, 18 raste, 14 raste, Shtime 12 raste, Kamenicë 11 raste, Suharekë 10 raste, 10 raste, 10 raste, 8 raste, 8 raste, Drenas 7 raste, 5 raste, Rahovec 5 raste, Skenderaj 5 raste, Dragash 2 raste, 2 raste, 2 raste, 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Kllokot, Novobërdë, Shtërpcë dhe .

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë! Mbani higjienën! Respektoni distancën!Postime të ngjashme