Vetëm po të do të pyesnit një mjek aspak lehtë do ju thoshte se është më e lehtë ta parandalosh një problem sesa ta kurosh atë.

E me këtë këshillë duhet të nisë edhe rrugëtimi juaj për kujdesin e lëkurës.

Sekreti qëndron tek zgjedhjet e trajtimeve të duhura, filloni duke e mbajtur gjithnjë të hidratuar e të mbrojtur.

Shumë i rëndësishëm është kremi i përditshëm i fytyrës i cili mban peshën më të madhe të punës, sidomos në luftën kundër rrudhave.

Në këtë artikull AgroWeb.org ju rendit të gjithë arsyet se përse ju duhet një krem i mirë rigjenerues e mbrojtës për fytyrën tuaj.

Vlerat e një kremi rigjenerues

Një krem i mirë duhet të jetë i pasur me vitamina, proteina dhe minerale të cilat stimulojnë prodhimin e kolagjenit në lëkurë.

Kjo është një nga këshillat e para që japin mjekët dhe specialistët e SKIN NOVIS me të cilët është konsultuar AgroWeb.org.

Jo vetëm kaq, por një krem i mirë ju mban të hidratuar e të mbrojtur dhe rigjeneron lëkurën nga një sërë faktorësh të jashtëm që ndikojnë fytyrën tuaj çdo ditë.

Këtu futet ekspozimi ndaj rrezeve të dëmshme UV, stresi, ndotja, drita e ekranit të telefonit apo kompjuterit, duhani e një sërë faktorësh të tjerë të njohur si përgjegjës për plakjen.

Nga rekomandimet më të reja të specialistëve është REPARANDO, një krem i pasur me vitamina, minerale dhe përbërës tërësisht organikë që ndihmon në eleminimin natyral të shenjave të moshës, duke lënë efekte afatgjata në lëkurë.

Largon shenjat e moshës, rrudhat, skuqjet, irritimet, aknet, zvogëlon poret dhe lufton mikrobet e këqija, me një formulë të testuar dhe aprovuar nga dermatologët.

Sipas testimeve REPARANDO, ndihmon në përmirësimin e strukturës së lëkurës tuaj dhe zvogëlon linjat e fytyrës me aplikimet kohë pas kohe.

Më e rëndësishmja për këtë produkt është se ka efekt delikat e natyral në lëkurë dhe frymëzohet nga natyra.

Mund të përdoret në të tërë fytyrën, madje edhe tek rrathët e zinj poshtë syve për të larguar ngjyrën e errët.

REPARANDO është një produkt tërësisht organik e delikat me lëkurën edhe për personat të cilët vuajnë nga sëmundje të lëkurës si dermatitis, ekzema apo psoriaza duke qenë se ka efekt zbutës dhe qetësues.

1587C286 F3F2 40BA A3C5 848701BB4F49
REPARANDO, ndihmon në përmirësimin e strukturës së lëkurës tuaj dhe zvogëlon linjat e fytyrës me aplikimet kohë pas kohe. Foto: SKIN NOVIS

Efektet direkte në lëkurë me REPARANDO

Për efekte direkte në lëkurë dhe shëndet të plotë.

Nën këtë filozofi ndërtohet edhe formula natyrale e këtij kremi rigjenerues kundër rrudhave.

Sipas krijuesve të REPARANDO nga SKIN NOVIS, përdoruesit e këtij kremi kanë raportuar se lëkura e tyre ndihej më e fortë dhe më elastike ndaj faktorëve të jashtëm pas 2 javësh përdorim.

Përbëhet nga gjalpi i dhisë, gjalpi shea të cilët ofrojnë hidratim të thellë deri në 8 shtresat sipërfaqësore të lëkurës.

Lulja e kalendulës, një nga përbërësit kryesorë të këtij kremi,ofron qetësimin e plotë të çdo inflamacioni që mund të keni në fytyrë.

Po kështu vepron trumza, sherebela, bari pezmit dhe nënprodukte nga bletët.

Është i pasur me vitamina A, D, E dhe minerale të cilët ndihmojnë në largimin dhe parandalimin e rrudhave, hiperpigmentimin apo shenjave të diellit.

Të gjithë këta përbërës veprojnë duke tonifikuar në thellësi lëkurën dhe teksturën e saj duke e lënë më të butë e të shëndetshme.

I përshtatshëm për burrat dhe gratë dhe për të gjithë tipet e lëkurës, duke u kthyer kështu në një zgjidhje për të gjithë familjen.

Këshillohet ta aplikoni në fytyrë dhe qafë çdo mëngjes apo ta përdorni edhe si bazë për tualetin.

Veprimi i tij mbi lëkurë është gradual dhe i butë me lëkurën që ndihmon në zbehjen graduale, por afatgjatë të çdo vijëzimi mbi portretin tuaj./AgroWeb.org