Skip to toolbar

Rëndohet situata në Turqi rritet numri i të vdekurve


loading...

19 persona janë shëruar nga coronavirus në Kosovë.

Kështu ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik me anë të një njoftimi ku ka treguar edhe se sot janë konfirmuar 18 raste të reja me coronavirus.

Numri i personave të shëruar sipas IKSHP-së, deri më sot është gjithsej 690 raste.

IKSHP gjithashtu ka njoftuar edhe se sot janë testuar gjithsej 300 mostra të marra nga Klinika Infektive.

Mostrat janë marrë nga kontaktet e të prekurve të tjerë me corona virus.

18 raste janë pozitive sipas IKSHP-së nërsa vendet e prekura janë Gjilani, Ferizaj dhe Komuna e Vushtrrisë.

“Nga data 08 shkurt deri më 14 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 10.942 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre pozitive rezultojnë gjithsej 945 raste, me gjithsej 29 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese”, ka njoftuar IKSHP.

The post Rëndohet situata në Turqi rritet numri i të vdekurve appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

loading...