© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Filma

Riphagen – Filma Gjermanisht me titra shqip

Historia e Riphagenit, një tradhtar dinak holandez gjatë Luftës së Dytë Botërore, që ndihmoi nazistët të mblidhnin hebrenjtë, duke vjedhur thesaret e tyre për veten e tij.

Ai shkatërroi grupet e Rezistencës, duke i bërë shumë njerëz që ndoqën drejtësinë pas luftës të dukeshin si budallenj.

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.