Njeriu s’ jeton dot pa kalium.

Ky elektrolit është përgjegjës për një sërë funksionesh jetësore në organizëm.

Ai është i rëndësishëm jo vetëm për ekuilibrimin e ujit në trup por edhe për të mbajtur zemrën, muskujt, stomakun dhe nervat në punë.

Ruajtja e niveleve të duhura të kaliumit në organizëm është e një rëndësie të madhe.

Po qe se kaliumi në gjak është në nivele tepër të larta, atëherë njeriu vuan nga një problem mjekësor që njihet si hiperkalemia.

Hiperkalemia ndodh kur nivelet e kaliumit në gjak janë më të mëdha se 5.5 mEq/L.

Shpesh, ky problem mund të manifestohet me anë të lodhjes, drobitjes dhe plogështisë.

Kur nivelet e kaliumit arrijnë mbi 7 mEq/l, simptomat bëhen më të rënda ku përfshihet: aritmia paraliza, dobësimi i muskujve, mpirja, të përzierat, zbehja e reflekseve e të tjerë.

Si Ndikon Hiperkalemia Tek Shëndeti i Zemrës

Kur hiperkalemia është në nivele jo shumë të larta, ndikimi në zemër është i kufizuar, por kur ato rriten, ndryshimet në aktivitetin e muskujve të zemrës që tregohen në EKG pësojnë luhatje.

Kur hiperkalemia është e një intensiteti të fortë, për shkak të saj, zemra pushon së rrahuri.

Rreziku i shfaqjes së hiperkalemisë është më i lartë kur njerëzit kanë pësuar ose vuajnë nga:

  • sëmundjet kronike të veshkave,
  • diabeti (sëmundja e sheqerit) (sëmundja e sheqerit)
  • infarkti.

Këtu përfshihen edhe njerëzit që përdorin medikamente për uljen e tensionit të gjakut, të cilat prishin ekuilibrat e kaliumit në gjak.

A Mund Të Parandalohet Hiperkalemia

Ndryshimet në stilin e ushqyerjes  mund të ndihmojnë në parandalimin dhe tretmanin e problemit me nivelin e lartë të kaliumit në gjak.

Një mjek i fushës mund t’ju ndihmojë të bëni ndryshimet e nevojshme në mënyrën e ushqyerjes për të mbrojtur zemrën dhe organizmin nga hiperkalemia.

Ushqimet Që nevojitet Të Shmangen

specialistët thonë se ushqimet e mëposhtme kanë një përmbajtje të lartë kaliumi ndaj duhen shmangur Me kusht që keni problemet e mësipërme.

Bëhet fjalë për: bananet, thjerrëzat, arrorët, pjeshka, patatet, salmoni, domatet dhe shalqini.

Mishi i kuq nevojitet kufizuar dhe në vend të tij të konsumohet mish shpendësh, peshk ose fasule për të zëvendësuar proteinën./AgroWeb.org