Rutina ditore e pesë grave jashtëzakonisht të suksesshme përgjatë historisë – Gazeta Tribuna


Me kusht që arritja e suksesit do ishte e lehtë ose do të kishte një plan të thjeshtë për të, të gjithë do të ishin të suksesshëm. Sidoqoftë, mbetet ende shumë për të thënë dhe për të mësuar nga më të mirët dhe për të parë se çfarë ka ecur për ta, meqenëse adoptimi i zakoneve të mira mund të të ndihmojë.

 

Këto janë rutinat e përditshme të grave të famshme përgjatë historisë:

Coco Chanel

Gjumë, zgjimi, ngrënia e mëngjesit, udhëtimi për në punë, punë dhe kohë e lirë.

Julia Ward Howe

Gjumë, zgjimi, banjë e ftohtë, ngrënia e mëngjesit me familje, leximi i letrave dhe gazetave, ecja e mëngjesit, akordimi i trurit nga leximi dhe shkrimi, 20 minuta gjumë, ngrënia e drekës, përgjigja e letrave, mbrëmje me familjen.

Julia Ward Howe (Foto: Getty Images/Guliver)

Kim Kardashian

Gjumë, zgjimi, ushtrime duke dëgjuar muzikë, zgjimi i fëmijëve për të ngrënë mëngjesin së bashku, dush, flokë dhe grim, filmim, drekë, shikimi i një filmi, darkë, vendosja e fëmijëve në gjumë, përgjigje e email-eve, përfundimi i punëve nga shtrati.

Kim Kardashian (Foto: Getty Images/Guliver)

Lady Gaga

Gjumë, zgjimi, ngrënia e vaktit të parë, meditim, shkrimi i teksteve, joga, vakti i dytë, gjumë, vakti i tretë, kohë për qetësim, vakti i katërt, përgatitja për koncert, përformimi, takimi me fansa, vakti i pestë, udhëtimi për në aeroport dhe leximi i letrave të fansave gjatë udhëtimit.

Oprah Winfrey

Gjumë, zgjimi, shëtitja e qenit, ushtrime, punë në kopsht, dreka, punë, ushtrime, lexim, darka, shëtitja e qenit, argëtim.

Oprah Winfrey (Foto: Getty Images/Guliver)

loading...

Related posts:

Pse gjyshërit tuaj s' kishin alergji ndaj ushqimit kurse ju keni? – Gazeta Tribuna
Shkencëtarët kanë ardhur deri te zbulimi! Coronavirusi përdor sheqernat për të mashtruar sistemin im...
Kujdesi ndaj lëkurës – këto janë pesë gjërat që nevojitet t’i bëni çdo mëngjes
5 produktet kancerogjene që mund ti keni në shtëpi – Gazeta Tribuna
Studimi: Puna nga shtëpia rrit produktivitetin
“Ulja drastike e peshës është si të bjerë tërmet brenda trupit”, specialisti i bimëve mjekësore: Ja ...
Pikëlluese: Infektohen me koronavirus 8 foshnja në një jetimore
Shpresë në horizont! Testi për antitrupa ndaj koronavirusit shfaq “zhvillim pozitiv”
Motivimi, suksesi dhe menaxhimi i kohës
Sa ujë nevojitet të pini për një mendje të fortë e të shëndetshme
Si Të Ushqeheni Shëndetshëm Për Trurin Dhe Zemrën
Ministria e Shëndetësisë: 24 raste të reja me COVID-19, shkon në 26 numri i viktimave
Personat që hanë shpejt janë më të rrezikuar nga sëmundjet e zemrës – Gazeta Tribuna
A MUND TË PREKET PËRSËRI NGA COVID-19 NJË PACIENT I SHËRUAR?
Itali, vetëm 300 raste të reja me koronavirus - numri më i ulët që nga shkurti
Pikturon muret e spitalit që të ua lehtësojë qëndrimin fëmijëve (FOTO)
Fillojnë provat klinike për tretmanin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë
Uji i Freskët Detoks për Humbjen e Peshës së Tepërt
Bashkëjetesa e fëmijëve me kafshë (FOTO)
Me kusht që keni këto shenja, nevojitet të pini më shumë ujë
Gjermania shënon rritje të rasteve të reja të koronavirusit, 242 të vdekur për 24 orë
Në Meksikë për 24 orë vdesin 353 persona nga koronavirusi
Covid-19 nuk reziston në letrat e printuara. Pse maskat kirurgjikale janë më të “frikshme”. Çfarë zb...
Mësohet arsyeja pse u ul numri i të infektuarve nga koronavirusi
5 mjekime për dhimbje koke të shkaktuar nga sinusët - Gazeta Express
Zëvendësuesit Idealë Të Limonit Në Kuzhinë – Disa Këshilla Praktike
Zbulimi i shkencëtarëve rusë/ Ja pse foshnjat infektohen më pak nga koronavirusi
Bimët Në Vazo Që Thahen Gjatë Verës – Si T’i Risillni Në Jetë
100 fëmijë në New York vuajnë nga sëmundja inflamatore Kawasaki, e lidhur me koronavirusin
Të lindësh në kohë pandemie është bekim në maskim
610 të vdekur në 24 orët e fundit në Itali
Pesë të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut
Çfarë është sulmi në tru dhe cilat janë simptomat? – Gazeta Tribuna
53 pacientë janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive, tre janë në gjendje kritike
Si ndikon aneuploidia e kromozomeve seksuale tek fëmija?
Çfarë Ndodh Në Organizëm Kur s' Kryeni Aktivitet Fizik
Vjen nga Peja me gjakderdhje, në QKUK i gjendet diagnoza menjëherë
Risku për probleme kardiake
Koronavirusi/ Pëllumb Pipero: Jemi përpara “fillimit të stuhisë”
Receta e Shpejtë e Luleve të Kungullit me Vezë
Si te humbisni ne peshe kur vuani nga diabeti (sëmundja e sheqerit) (sëmundja e sheqerit)
Gatesa e lashtë që mposhti murtajën
Pse nevojitet të konsumoni një grusht fara kungulli përpara gjumit?
SHBA e hoqi nga tregu pudrën “Johnson & Johnson” për fëmijë; shkaktonte kancer
Cilat Janë Ushqimet Me Kalori Negative – Si Ju Ndihmojnë Me Peshën
“Kur do të bëni fëmijë?”; pyetja më e tmerrshme që mund t’i bëni një çifti
Bllokimi i muskujve nga stresi dhe tensioni, si ta kuptoni dhe çlironi trupin tuaj
Koronavirusi e ka origjinën nga laboratorët kinez – Familjajone
Shkon në 446 numri i rasteve me koronavirus në Shqipëri
Patatja e Kuqe – E Fuqishme në Vlera në Fushat e Divjakës
s' jeni shofer Vetëm po të s' i dini këto truqe të veturës
TERAPIA ME TRE ANTIVIRALË MUND TA PËRSHPEJTOJË SHËRIMIN NGA COVID-19
​UNICEF-i në Kosovë e forcon reagimin ndaj COVID-19 me mbështetjen e Japonisë
Në SHBA brenda një dite regjistrohen afro 30 mijë raste të reja me COVID-19
Teze për herë të dytë, Fifi ndan lumturinë me ndjekësit/ FOTO
​Simptomat dhe shenjat se keni mungesë të vitaminës C
Ky ilaç shekullor gjerman pastron arteriet dhe rrit sistemin imunitar brenda një kohë të shkurtër
Vajza e Kylie Jenner me gajret të hekurt/ VIDEO
​Faktori vendimtar në ndryshimin e vdekshmërisë nga COVID-19 midis vendeve
Studim: Pacientët me Covid-19 që morën këtë ilaç, kanë 2 herë më pak shans të vdesin
Kina sërish me raste të reja me koronavirus
specialistët sugjerojnë të pastrohen duart gjashtë herë në ditë, për t’i ikur coronavirusit
Kafe turke për një jetë të gjatë: Zbuloni faktet interesante
 27 prill 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Edhe 30 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 9 pacientë të tjerë
Çfarë gazrash lëshon, të tillë e keni shëndetin!
Koronavirusi i shpëton jetën 36-vjeçares
Bie ndjeshëm numri i viktimave në Itali, kurohen mbi 2 mijë persona në 24 orët e fundit
Sa shpesh nevojitet të bëni seks, në bazë të moshës që keni?
Do t'ia dalim nëse s'dalim. #Rrininështëpi #Shpërndaje #Ripostim
Kanellë, Xhenxhefil Dhe Mjaltë – Çaji i Zjarrtë Që Djeg Yndyrnat
Qofte me Patate Dhe Qepë – Të Shëndetshme e Plot Shije
Francë, 218 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19
Në kulmin e koronavirusit/ Bie numri i vdekjeve totale në Shqipëri, më i ulëti në 4 vitet e fundit
Këndimi është ilaç kundër gërhitjes?
Si Të Dalloni Peshkun e Freskët
Si Të Përmirësoni Sistemin Tretës Nga Problemet Prej Karantinës
Kujdes! Këto persona s' nevojitet të mbajnë kurrsesi maskë
Koronavirus, sot hyjnë në fuqi masat e reja të qeverisë
​OBSH mbledh komitetin e urgjencës për të shqyrtuar zhvillimin e pandemisë
VIDEO: Pas 9 vitesh pauzë, NASA nis anijen kozmike në hapësirë
Zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë rezultojnë negativ në testin për Covid-19
Zbuloni si të ushqeheni shëndetshëm për trurin dhe zemrën
Kujdesë para se të blini ujë në shishe të plastikës!
Ulen ndjeshëm vdekjet nga koronavirusi në Spanjë
Shkon në 288 numri i të prekurve me koronavirus në Mal të Zi
Makaronat e Shëndetshme nga Alketa Vejsiu – Receta e Shpejtë dhe e Shijshme
Mjekja nga Spitali i Pejës pozitive me COVID-19
Merrni Recetën – Si Të Përgatisni Maja Natyrale Buke Vetë Në Shtëpi
5 Trajtime me Sheqer Për Lëkurë Plot Shkëlqim dhe Shëndet
​Britanikët me numrin më të ulët të vdekjeve ditore që nga marsi
Si është ndikuar nga koronavirusi ‘qyteti që s' fle asnjëherë’? (FOTO)
Dita e Irisit, Lules Së Ylbertë Me Simbolikë Të Bukur
Adresimi i Ministrit Arben Vitia në konferencën e sotme për media
5 mënyra efektive për të menaxhuar peshën e trupit – Gazeta Tribuna
Dëshironi të shkoni për pushime në këtë vend? Fillimisht bëni testin e koronavirusit
Ky është trendi nr. 1 i rrobave të banjës në 2020-n
Po qe se Vuani Nga Artriti – Cilat Janë Ushqimet Që nevojitet Të Shmangni
Nuk ka ndalesa për mediet, punonjësit medial të lirë 24 orë që ta ushtrojnë profesionin e tyre
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

​Faktori vendimtar në ndryshimin e vdekshmërisë nga COVID-19 midis vendeve

Wed May 6 , 2020
specialistët e Universitetit të Gentit besojnë se ndryshimet gjenetike midis njerëzve mund të shpjegojnë pse një numër i madh njerëzish vdiqën nga koronavirusi në disa vende, dhe jo në të tjerat. Sipas tyre, vendet skandinave dhe ato të Evropës Lindore janë më pak të prekur nga pandemia sesa vendet e […]